Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

10 nejlepších míst na světě pro gurmány

Pro milovníky dobré gastronomie, kteří si rádi vychutnávají dobré jídlo a získají gastro zážitky jsme vybrali 10 nejlepších míst na světě pro gurmány. Kam vyrazíte?

Paříž, Francie

Paříž je nejen městem lásky, ale také městem gastronomie. Kromě známých boulangerií a patisserie, město nabízí mnoho restaurací se světovou kuchyní a také tradiční francouzskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat jehněčí v kastrolu (agneau en cocotte), quiche lorraine a slavnou francouzskou cibulačku (soupe à l’oignon). Bon appétit!

Tokio, Japonsko

Japonská kuchyně je proslulá čerstvostí a zdravým jídlem. Zkuste sushi, sashimi, ramen nebo udon. Nejlepší způsob, jak si užít japonskou kuchyni, je navštívit tradiční japonskou hospodu nebo restauraci (izakaya) a ochutnat více chodů. どうぞお召し上がりください!

Sushi Foto: pixabay.com

New York, USA

New York je městem, které nabízí téměř všechny druhy kuchyní světa. Od italské pizzy, přes tradiční americkou kuchyni, až po vietnamské pho. Město je také proslulé svými delikatesami a fast foodem, jako jsou pastrami sendviče a hot dogy. Enjoy your meal!

Bologna, Itálie

Bologna je městem, které je známé svou tradiční italskou kuchyní, jako jsou těstoviny a lasagne. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu – ragú bolognese. Město je také proslulé svými trhy s čerstvým ovocem a zeleninou a také sýry a salámy. Buon appetito!

Lasagne foto: pixabay.com

Bangkok, Thajsko

Thajská kuchyně je proslulá svými pikantními a exotickými chutěmi. Vyzkoušejte zelené kari, papájový salát nebo phad thai. Nejlepší způsob, jak si užít thajskou kuchyni, je navštívit tradiční pouliční stánky s jídlem. ทานให้อร่อย!

San Sebastian, Španělsko

San Sebastian je město, které je známé svými pintxos (tapas). Tyto malé chutné pokrmy se podávají v mnoha bary a restauracích po celém městě. Nejlepší způsob, jak si užít španělskou kuchyni, je navštívit některou z restaurací s michelinskou hvězdou, které jsou ve městě poměrně běžné. Disfrute de su comida!

Istanbul, Turecko

Turecká kuchyně nabízí mnoho chutí a vůní, které jsou ovlivněny evropskými, blízkovýchodními a středomořskými kuchyněmi. Vyzkoušejte kebab, dolma, baklavy nebo tradiční tureckou kávu. Afiyet olsun!

Lima, Peru

Peruánská kuchyně je nejen zdravá, ale také velmi chutná. Vyzkoušejte ceviche, quinoa nebo lomo saltado. V Limě najdete také několik restaurací s michelinskou hvězdou, které nabízejí moderní peruánskou kuchyni.

Mumbai, Indie

Indická kuchyně je jednou z nejrozmanitějších na světě. Vyzkoušejte masala chai, samosy, tandoori kuře nebo indickou sladkost gulab jamun. V Mumbai si určitě nenechte ujít jídlo v restauraci Leopold Café, která je velmi populární mezi turisty i místními obyvateli. Selamat makan!

Melbourne, Austrálie

Melbourne je město, které nabízí mnoho druhů kuchyní světa. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou flat white káva nebo vegemite toast. Město je také proslulé svými brunchi a trhy s jídlem.

Každé město na světě nabízí něco specifického pro gurmány. My si myslíme, že tyto města co se týká jídla určitě za návštěvu stojí. Pokud byste do seznamu nějaké město přidali, tak budeme rádi, když nám to do komentářů napíšete. Vyzkoušejte co nejvíce různých druhů jídel a objevujte nové chutě a zážitky.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *