Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

10 největších fotbalových stadionů v Evropě

Sport je nedílnou součástí našich životů a zápasy v největších evropských stadionech jsou pro mnoho fanoušků nezapomenutelným zážitkem. V dnešním článku se podíváme na 10 největších fotbalových stadionů v Evropě, kde se odehrávají ty největší sportovní události.

Camp Nou – Barcelona, Španělsko

Stadion Camp Nou je největším fotbalovým stadionem v Evropě s kapacitou 99 354 sedících diváků. Je domovským stadionem slavného týmu FC Barcelona a je známý pro svou architekturu, atmosféru a velké množství fanoušků.

Camp Nou Foto: pixabay.com

Wembley Stadium – Londýn, Spojené království

Wembley Stadium, který se nachází v Londýně, má kapacitu 90 000 diváků. Byl postaven na místě původního stadionu Wembley a hostil několik významných sportovních událostí, jako jsou Olympijské hry v roce 2012 nebo finále Ligy mistrů UEFA.

Signal Iduna Park – Dortmund, Německo

Signal Iduna Park, dříve známý jako Westfalenstadion, je domovským stadionem německého klubu Borussia Dortmund. Má kapacitu 81 365 diváků a je známý pro svou atmosféru během zápasů.

Luzhniki Stadium – Moskva, Rusko

Luzhniki Stadium, který se nachází v Moskvě, byl otevřen v roce 1956 a hostil několik významných sportovních událostí, jako jsou Letní olympijské hry v roce 1980 nebo finále Ligy mistrů UEFA v roce 2008. Má kapacitu 81 000 diváků.

San Siro – Milán, Itálie

San Siro, který je domovským stadionem fotbalových klubů AC Milan a Inter Milan, se nachází v italském Miláně. Má kapacitu 80 018 diváků a je známý pro svou architekturu a atmosféru během zápasů.

Fotbalový stadion San Siro foto: pixabay.com

Stade de France – Saint-Denis, Francie

Stade de France, který se nachází ve francouzském městě Saint-Denis, má kapacitu 80 000 diváků. Byl postaven pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 1998 a od té doby hostil několik významných sportovních událostí.

Santiago Bernabéu – Madrid, Španělsko

Santiago Bernabéu, který je domovským stadion Real Madrid, se nachází v Madridu a má kapacitu 81 044 diváků. Je pojmenován po slavném bývalém prezidentovi klubu a hostil několik významných sportovních událostí, jako jsou finále Ligy mistrů UEFA nebo Mistrovství světa ve fotbale.

Old Trafford – Manchester, Spojené království

Old Trafford, který je domovským stadionem fotbalového klubu Manchester United, se nachází v Manchesteru a má kapacitu 74 879 diváků. Je známý jako „Divoký“ a hostil několik významných sportovních událostí.

Old Trafford Foto: pixabay.com

Allianz Arena – Mnichov, Německo

Allianz Arena, který je domovským stadionem německého klubu Bayern Mnichov, se nachází v Mnichově a má kapacitu 75 024 diváků. Je známý svým designem, který umožňuje změnu barev fasády podle klubových barev domácího týmu nebo hostujícího týmu.

Estádio da Luz – Lisabon, Portugalsko

Estádio da Luz, který se nachází v portugalském Lisabonu, je domovským stadionem fotbalového klubu SL Benfica. Má kapacitu 64 642 diváků a byl postaven pro Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2004.

Tyto stadiony jsou nejen místem pro sportovní zápasy, ale také turistickými atrakcemi, které můžete navštívit během návštěvy daného města. Který stadion máte nejraději?

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *