Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Grenada

Grenada je karibská ostrovní země, která se rozkládá na ploše 344 km². K roku 2018 žilo na ostrově 112 207 obyvatel. Státní zřízení je konstituční monarchie, kdy oficiální hlavou státu je britský král, kterého zastupuje generální guvernér. Dominantním náboženstvím je křesťanství. Katoličtí věřící tvoří 53% populace, dalších 47% populace připadá na protestantské věřící.

Grenada je zemí zalesněných hor a vodopádů, kterou tvoří ostrovy Grenada, Carriacou
a několik dalších malých ostrovů. Nejvyšším bodem ostrova je neaktivní vulkán Mount Saint Catherine (840 metrů nad mořem)

Ostrov objevil Kryštof Kolumbus v roce 1498. Španělé tento ostrovní ráj pojmenovali Granada, podle španělského města. Od roku 1650 zde vládli Francouzi, kteří název ostrova upravili na
La Grenade. Mezi lety 17831974 spadala Grenada pod britskou nadvládu. V roce 1974 získala země nezávislost. V roce 1983 došlo k vojenskému převratu, což si vyžádalo zásah USA a karibských spojenců. Po uklidnění situace byla v roce 1984 zvolena nová demokratická vláda.

Grenada zaujímá přední postavení v produkci koření (zázvor, hřebíček, skořice, muškátový květ a muškátový oříšek). Proto se Grenadě přezdívá „ostrov koření“. Muškátový oříšek je jeden ze symbolů vyobrazených na vlajce Grenady.

 

Mezi velmi rozvinutá odvětví patří turistika (tvoří přes 20% domácího produktu), stavebnictví
a pěstování plodin pro export (banány, kakao a koření)

Ke vstupu do země je zapotřebí předložit pas s dobou platnosti ještě šest měsíců a imigrační kartu společně se zpáteční letenkou. Pro občany států Evropské unie není zapotřebí cestovní vízum.

Hlavní město:  Saint George’s
Úřední jazyk: angličtina
Pro cestování do země potřebuji: platný cestovní pas
Měna: východokaribský dolar

Nejnovější články