Kostarika

Kostarika je republika, která se rozkládá na ploše 51 100 km². Žije zde více jak 5 000 000 obyvatel. Dominantním náboženstvím je křesťanství. Nejvyšším vrcholem země je hora Cerro Chirripó (3 820 m n. mořem).

Název státu je španělského původu. Španělé pojmenovali tuto oblast jako Costa Rica (bohaté pobřeží), protože se mylně domnívali, že je tam zlato.

Obyvatelstvo Kostariky tvoří míšenci původního obyvatelstva a Španělů.

Území dnešní Kostariky obývali původní Američané, kteří se živili lovem a zemědělstvím. Počátkem 16. století do oblasti vstoupili Španělé, kteří území postupně ovládli. V roce 1821 dosáhla Kostarika nezávislosti a stala se součástí mexické říše. Plně se osamostatnila v roce 1838. Do roku 1919 probíhali v zemi boje o moc, ale od té doby panuje v Kostarice mír a politická stabilita.

Bohatství země tkví v úrodné půdě vulkanického původu, kterou najdeme na střední vysočině.
V této oblasti se pěstují nejkvalitnější kávové boby na světě a není náhoda, že právě zde je soustředěno ¾ obyvatelstva žijící v Kostarice. Tropické nížiny při pobřeží Tichého oceánu jsou vhodné pro pěstování ovoce. Mezi hlavní vývozní položky patří káva, textilie, banány, cukr a kakao.

Hlavní město: San José
Úřední jazyk: španělština
Měna: kostarický colón
Při příletu do země potřebuji:
platný cestovní pas (doba platnosti minimálně 6 měsíců od vstupu na území)

Nejnovější články