Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Svatý Vincenc a Grenadiny

Svatý Vincenc a Grenadiny se rozkládají v jihovýchodní oblasti Karibského moře. Zemi tvoří ostrov Sv. Vincenc a zhruba dalších 100 malých ostrovů z řetězce Grenadin, včetně ostrovů Bequia, Mustique a Union. Nejvyšším bodem je aktivní sopka Soufrière (1 234 metrů nad mořem).

Tento stát se rozkládá na ploše 389 km². Uvádí se, že k roku 2018 žilo v zemi 101 844 obyvatel. Státní zřízení je konstituční monarchie v čele s britským králem, kterého zastupuje aktuálně generální guvernérka. Ostrov je členem Commonwealthu.

Obyvatelé této ostrovní země jsou potomci afrických otroků a evropských přistěhovalců. Malý počet obyvatelstva tvoří Karibové, což je indiánský kmen. Obyvatelé této země jsou převážně chudí a pracují v zemědělství.

Kolem roku 1300 osídlili ostrov Karibové, kteří přišli z Jižní Ameriky. Od 17. století se na ostrově usazovali britští a francouzští kolonisté. Počínaje rokem 1783 získává vládu nad ostrovem Británie. Od počátku 20. století probíhal postupně proces osamostatňování. Nezávislost získal Sv. Vincenc a Grenadiny v roce 1979.

Hospodářství je založeno na příjmech z turistického ruchu. Hlavní exportní položkou jsou banány. Značná část potravin se musí dovážet ze zahraničí.

Pro cestování do této karibské země je potřeba platný cestovní pas, zpáteční letenka či lodní lístek, doklad o zajištění ubytování popř. prokázat se dostatečnými prostředky pro pobyt. Podrobnější informace naleznete na ministerstvu zahraničních věcí.

Hlavní město: Kingstown
Úřední jazyk: angličtina, francouzština
Pro cestování do země potřebuji: platný cestovní pas
Měna: východokaribský dolar

Nejnovější články