Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Antigua a Barbuda

Antigua a Barbuda se rozkládá na ploše 443 km². Žije zde více jak 95 000 obyvatel. Většina obyvatelstva je afrického původu. Dominantním náboženstvím je křesťanství. Státní zřízení země je konstituční monarchie. Formálně stojí v čele britský panovník, kterého zastupuje generální guvernér.

Antigua a Barbuda je země, která se nachází ve východním Karibiku. Tvoří ji tři malé ostrovy. Největším ostrovem je Antigua, kde žije většina obyvatel země. Antigua je rovinatý ostrov
s bílými písečnými plážemi. Severní pobřeží lemují korálové útesy. Nejvyšším vrcholem země je kopec Mount Obama (402 m n. mořem), který získal své jméno podle Baracka Obamy, což byl 44. prezident USA.

Barbuda je nízko položený korálový ostrov, který je vyhlášen za přírodní rezervaci. Je to útočiště mnoha druhů ptáků, ještěrek a želv, kterým na jiných karibských ostrovech hrozilo vyhynutí.

Nejmenší ostrov Redonda je neobydlený.

Před 4 000 tisíci lety přišli na ostrov první lidé z Jižní Ameriky. V roce 1493 u ostrova zakotvil Kryštof Kolumbus. V roce 1632 se ostrov stává britskou kolonií a admirál Nelson sem počátkem 18. století umístil základnu své válečné flotily

Během britské nadvlády tu byly vybudovány plantáže cukrové třtiny, na nichž pracovali otroci
z Afriky. Otroctví bylo zrušeno roku 1834 a ostrovy postupně získávaly samostatnost. Nezávislost byla vyhlášena roku 1981.

Tropické podnebí a chladné brízy lákají na Antiguu mnoho turistů. Cestovní ruch je klíčovým odvětvím ekonomiky země. Ve velkém se vyváží cukrová třtina.
Hlavní vývozní položky tvoří bavlna, cukr, ovoce, oděvy, výrobky zpracovatelského průmyslu.

Hlavní město: Saint John’s
Úřední jazyk: angličtina
Měna: východokaribský dolar Při příletu do země potřebuji:

Čeští občané nepotřebují ke vstupu do země víza za turistickým či obchodním účelem, pokud jejich pobyt nepřesáhne 6 měsíců. Při vstupu je nutno prokázat se pasem platným nejméně 6 měsíců, platnou zpáteční letenkou nebo lodním lístkem, dokladem o ubytování a finančních prostředcích pokrývajících náklady na pobyt v zemi.


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým turistům, aby si před cestou ověřili
u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se nezměnily podmínky pro vstup a pobyt na území Antiguy a Barbudy.

Nejnovější články