Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Ba na Hills – kouzelná hora v centru Vietnamu

Vietnam je zemí s bohatou historií, krásnou přírodou a unikátní kulturou. Kromě velkých měst jako je Hanoj a Ho Či Minovo Město nabízí Vietnam také mnoho přírodních krás. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na cestě z Hoi An do Da Nangu je Ba na Hills, malebná hora s nádherným výhledem a jedinečnými atrakcemi.

Něco o Ba na Hills

Ba na Hills se nachází asi 40 km západně od Da Nangu a je snadno dostupná autem nebo lanovkou, která je jedním z hlavních lákadel této oblasti. Při výjezdu lanovkou se můžete těšit na nádherný výhled na krajinu a město Da Nang.

Jakmile dorazíte na vrchol Ba na Hills, ocitnete se v úplně jiném světě, plném zábavy, krásy a fascinující historie. Toto místo bylo kdysi francouzskou kolonií a v roce 1919 zde byla postavena horská stanice. Během vietnamské války byla Ba na Hills využívány jako vojenská základna a následně zůstala opuštěna a chátrala. V roce 2009 byly zahájeny práce a opravy a Ba na Hills patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v regionu.

Pro návštěvníky je k dispozici mnoho zajímavých aktivit, jako je návštěva zahrady květin, muzea, vodopádu, pralesa nebo parku zvířat. Kromě toho si také vychutnáte čistý horský vzduch a nádherný výhled z mnoha různých vyhlídek. Velkou atrakcí je také replika francouzského městečka, kde se turisté mohou projít ulicemi obklopenými budovami ve stylu francouzské architektury.

Další nezapomenutelnou atrakcí je tzv. Golden Bridge, což je most ve tvaru oblouku, pod kterým se rozkládá nádherný výhled na okolní hory. Most samotný je celý zlatý a vypadá naprosto fantasticky. Golden Bridge je velmi oblíbeným místem pro focení a výhled z mostu je jedním z nejkrásnějších v celém Vietnamu.

Pokud máte dostatek času..

Tak na kopci se nachází několik malých vesnic, jako například Bangaan, Batad nebo Hungduan, které jsou obklopeny úchvatnými terasovými poli. Tyto vesnice nabízejí návštěvníkům autentický pohled do kultury a životního stylu místních obyvatel, kteří si udržují své tradiční zvyky a praktiky.

Ba na Hills jsou také výchozím bodem pro náročné turistické výpravy, jako je například výstup na nejvyšší vrchol Filippín – Mt. Apo. Pro turisty, kteří nechtějí zdolávat tak náročné výstupy, je tu také možnost trekování po okolí a objevování skrytých jezer a vodopádů.

Ba na Hills je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a nechtějí se vyhnout náročnějším trekům. Návštěva těchto kopců je nezapomenutelným zážitkem a určitě stojí za to.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *