Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Białowieża – největší evropský les

Białowieža je malá vesnička na polskoběloruské hranici, která je domovem největšího a nejstaršího lesa v Evropě – Białowiežského pralesa. Tento les je jedním z nejvýznamnějších přírodních území Evropy a je chráněn jako biosférická rezervace UNESCO. Je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, které nejsou k nalezení nikde jinde.

Něco o Białowieża

Pro turisty je Białowieża oblíbeným cílem díky svému neobyčejnému přírodnímu bohatství. Lesy jsou plné stromů, zvířat a ptáků, které jsou zde chráněny a můžete je pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Pokud máte rádi turistiku, můžete si vychutnat nádherné procházky přírodou a objevovat její krásy. K dispozici jsou různé trasy pro turisty s různými úrovněmi obtížnosti.

Největším lákadlem pro návštěvníky je však evropský bizon, který se zde vyskytuje volně. Bizoni jsou velká zvířata, která mohou vážit až 900 kg a jsou považováni za jednoho z největších savců v Evropě. V Białowiežském lese se nachází jedna z největších populací bizonů na světě a turisté mohou vidět tyto nádherné zvířata na vlastní oči.

Bizon foto:pixabay.com

Zvířata

Kromě bizonů se zde také vyskytují další ohrožené druhy jako rys ostrovid, rosomák sibiřský, medvěd hnědý a jelen evropský. Pro milovníky ptáků je Białowieża rovněž ideálním místem, protože zde najdete více než 200 druhů ptáků, jako například orel mořský, krkavec velký nebo datel černý.

V Białowiežském lese se také nachází muzeum přírody, které nabízí návštěvníkům informace o historii lesa a jeho významu pro přírodu. Muzeum je moderní a interaktivní, takže si můžete vychutnat spoustu zábavy a dozvědět se mnoho zajímavých informací o tomto unikátním místě.

Kromě přírody a zvířat nabízí Białowieża také řadu kulturních a historických památek. Město bylo založeno v 16. století a má bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při procházce městem. K nejvýznamnějším památkám patří kostel sv. Trojice z 17. století, kde se nachází expozice dřevařských řezbářských prací, a také bývalá rezidence cara Alexandra III., která se nachází v sousedství lesa.

Ubytování

Pokud hledáte ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností. Kromě hotelů a penzionů zde najdete také možnost kempování a chatových osad. Na mnoha místech jsou k dispozici také turistické služby, které vám pomohou s plánováním vašeho pobytu a poradí vám, kam se vydat.

Nezapomeňte si také vychutnat místní kuchyni, která je bohatá a chutná. Białowieża se nachází v oblasti, kde se kříží běloruská, polská a litevská kuchyně, takže si můžete vychutnat nejlepší z každé z těchto zemí. Mezi nejznámější pokrmy patří kachní hruď s jablky a brusinkami, pečená vepřová kýta a smažené halušky s kyselou smetanou.

Białowieža je nádherné místo, které stojí za návštěvu pro každého, kdo miluje přírodu a historii. Jeho jedinečné přírodní krásy a kulturní památky vás ohromí a zanechají vám nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete návštěvu Polska nebo Běloruska, neváhejte a přidejte si Białowiežu na svůj seznam míst, které musíte vidět.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *