Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Central Market Hall – tržnice v Budapešti

Central Market Hall je v Budapešti je tržním místem, které zaujme každého návštěvníka svým historickým původem, bohatým kulturním dědictvím a rozmanitým zážitkem pro všechny smysly. Tato tržnice, známá také pod maďarským názvem „Nagyvásárcsarnok“ se stala ikonickým místem v maďarské metropoli.

Historie Central Market Hall

Central Market Hall je otevřeno od roku 1897 podle plánů architekta Samu Petzera a dříve měl sloužit k lepšímu zásobování města. Její elegantní architektura kombinuje secesní a gotické prvky, což přidává tržišti jedinečný a nezapomenutelný vizuální dojem. Během druhé světové války byl trh značně poškozen a zůstal ve zhoršujícím se stavu. Až v roce 1991 byla provedena důkladná renovace, aby se mu vrátil jeho původní lesk. Budova byla znovu otevřena v roce 1997 a stalo se z něj turisty velmi navštěvované místo.

Co tedy Central Market Hall je?

Central Market Hall je tržnice v Budapešti, kde se nachází desítky stánků, které nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu, maso, ryby, sýry, a také hlavně turisty oblíbené zboží jako je Maďarská paprika, uzeniny mimo tyto stánky se zde nachází i spousta fast foodů. Vstupné na tržiště se neplatí, ale ceny zde mohou být vyšší a dostat se sem můžete buďto metrem – zelená linka nebo tramvají.

Central Market Hall se nachází na jižním břehu Dunaje, poblíž známého Váci utca, což je hlavní obchodní třída v Budapešti. Jeho adresa je Vámház körút 1-3, 1093 Budapešť.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *