Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Kam vyrazit na dovolenou v roce 2024?

Rok 2024 je tady a čas rodinných a párových dovolených také. Přemýšlíte kam v letošním roce na dovolenou, ale nemáte nejste ještě úplně rozhodnutí? Máme pro vás několik tipů kde si tento jedinečný rok 2024 užít. Máte rádi horskou turistiku nebo pláž? Určitě si vyberete.

Hurghada, Egypt

O Egyptu jsme již několikrát psali, ať už o kultuře nebo články týkající se cestování do Egypta. Hurghada je velmi oblíbenou destinací pro cestování do Egypta. Nabízí krásný podmořský svět, mnoho zájezdů jako jsou výlety na čtyřkolkách po poušti, sledování delfínu, různé vodní sporty a mnoho dalšího. Tato destinace zabaví malé, ale i dospělé.

Vysoké Tatry, Slovensko

Pokud nechcete ležet pouze na pláži a věnovat se vodním aktivitám, tak horská turistika by mohlo být to pravé pro vás. Vysoké Tatry mají krásnou přírodu, která stojí za objevováním. Spousta turistů z celého světa jezdí třeba do Štrbského plesa, které je velmi oblíbené.

Maledivy

Chcete si dopřát trochu luxusu, klidu a bohatého podmořského světu? Tak to je volba jasná! Maledivy nabízí kvalitní služby, krásné pláže a podmořský svět a krásné resorty. Navíc při potápění nebo šnorchlování na Maledivách budete mít zážitek na celý život. Co víc si přát?

Barcelona, Španělsko

Chcete za kulturou, teplým počasím, dobrou gastronomií a krásnými plážemi? Tak favorita máte jasného – Barcelonu. V Barceloně můžete vidět moc krásnou architekturu, kde mezi nejznámější patří Segrada Familia, Park Guell a další..

Tenerife, Španělsko

Tenerife je oblíbenou destinací pro dovolenou díky svému slunečnému počasí, nádherným plážím, aktivitám jako potápění a surfování, krásné přírodě včetně sopky Teide a mnoha dalších turistických atrakcích.

Sardinie, Itálie

Sardinie je oblíbenou dovolenkovou destinací díky svým bílým plážím, tyrkysovým mořím, krásné přírodě a kulturnímu dědictví. Je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat u moře, ale také pro ty, kteří si rádi prohlédnou historická města a památky.

Rhodos, Řecko

Rhodos je krásný ostrov v Egejském moři s mnoha plážemi a zálivy, bohatou historií a kulturním dědictvím, vynikajícím jídlem a ideálním počasím. Tento řecký ostrov nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou vodní sporty, jízda na koni, prohlídky památek a výlety do přírody. Rhodos je také vhodný pro rodiny s dětmi, protože má mnoho pláží s pozvolným vstupem do vody a rodinných aktivit.

Lošinj, Chorvatsko

Lišinj je malý ostrov v Chorvatsku, který se nachází v Kvarnerském zálivu na Jadranu. Tento skrytý klenot nabízí ideální útočiště pro ty, kteří hledají klidné a přírodní prostředí pro svoji dovolenou. Ostrov má krásné pláže s křišťálově čistou vodou, ideální pro koupání a potápění. Lišinj je také obklopen neobyčejnou přírodou, zahrnující lesy, vodopády a krásné výhledy.

Bauduen, Fracie

Bauduen je malebné městečko nacházející se v jižní Francii v regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur. Jeho malebné uličky, úzké domky a umístění u krásného jezera Sainte-Croix jej činí ideálním místem pro dovolenou. Zdejší příroda nabízí mnoho aktivit, jako jsou turistika, cyklistika, vodní sporty a rybaření. Pokud plánujete Bauduen navštívit, tak se můžete těšit na skvělé francouzské jídlo a pití, přátelské obyvatele a úžasnou přírodu.

Lipno, Česká republika

A na našem seznamu samozřejmě nesmí chybět ani Česká republika. Bylo těžké vybrat jedno místo, ale rozhodly jsme se pro Lipno. Pokud chcete strávit dovolenou u vody, tak doporučujeme Lipno, ale Pálavou také nic nezkazíte. Je to samozřejmě na preferencích. Lipno nabízí spoustu zábavy a příjemnou vodu.

Ať už hledáte pobyt u moře, horské túry, kulturní zážitky nebo relaxaci, tak určitě máte z čeho vybírat. Doufáme, že si letošní dovolenou užijete a vyberete správně, protože vždy budete objevovat něco nového a získáte spoustu zážitků. Budeme rádi, když se vašimi zážitky z dovolené podělíte s námi v naší facebookové skupině.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *