Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Morskie Oko – Klenot Tatranské přírody a polského turismu

Morskie Oko je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v Polsku. Nachází se v Tatranském národním parku v polských Tatrách a je považováno za největší a nejhlubší jezero v Tatrách. Toto krásné jezero přitahuje každý rok tisíce turistů z celého světa, kteří chtějí vidět krásu přírody a užít si trochu klidu a pohody.

Něco o jezeru

Morskie Oko se nachází v nadmořské výšce 1 395 metrů nad mořem a jeho rozloha je asi 34 hektarů. Je obklopeno nádhernými horami a údolími a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Voda v jezeře má průzračnou modrou barvu a je velmi čistá díky tomu, že se v ní nesmí koupat.

Pro turisty je Morskie Oko oblíbeným místem pro výlety a turistiku. K jezeru vede několik turistických tras, které jsou vhodné pro různé úrovně zdatnosti. Nejoblíbenější trasou je trasa z městečka Zakopane, která vede přes údolí Dolina Białki a pak přes horský průsmyk. Tato trasa je celkem náročná a trvá asi 2-3 hodiny.

Další populární trasa vede přes Dolinu Rybiego Potoku a trvá asi 2-3 hodiny. Tato trasa je méně náročná než trasa z Zakopane, ale stále nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Kromě turistiky nabízí Morskie Oko také další aktivity, jako je jízda na koni, rybaření a horská kola. Je zde také několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční polské jídlo.

Zvířata a rostliny

Jednou z nejlepších věcí na návštěvě Morskie Oko je možnost spatřit zdejší zvířata a ptáky. V této oblasti žije mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou medvědi, vlci, rysy a kozorožci. Můžete se zde také setkat s ptáky, jako jsou orel skalní, datel bělavý a krkavec velký.

Když navštívíte Morskie Oko, měli byste si určitě vyhradit dostatek času na prohlížení okolí jezera a vychutnat si krásu tohoto místa. Jedním z nejlepších způsobů, jak toto místo prozkoumat, je podniknutí výletu lodí po jezeře. Lodě jsou k dispozici od května do září a nabízejí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí.

Pokud si chcete vychutnat Morskie Oko v klidu a pohodě, můžete zde zůstat přes noc v jednom z mnoha horských chat a penzionů v okolí jezera. Tato místa nabízejí útulné ubytování a tradiční polskou kuchyni.

Celkově lze říci, že Morskie Oko je nádherným a unikátním místem v Polsku, které stojí za návštěvu. Nabízí krásné výhledy, nádhernou přírodu a mnoho aktivit pro turisty. Pokud plánujete návštěvu Polska, určitě nevynechejte toto místo.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *