Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Moskva – město kontrastů a historie

Vítá vás dobrodružství v srdci Ruska! Připravte se na neuvěřitelnou záplavu kultur, zvuků a chutí. Moskva je hlavním městem Ruska a domovem nejvýznamnějších památek a turistických atrakcí země.

Co vidět v Moskvě?

Když si řeknete „Moskva“, pravděpodobně se vám jako první vybaví Červené náměstí, Kreml a katedrála svatého Basila. Tyto ikonické místa patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím na světě, a to s dobrým důvodem. Červené náměstí je obklopeno několika památkami, jako jsou Leninův mauzoleum, historické nákupní centrum GUM a State Historical Museum.

Kreml je další nevyhnutelnou zastávkou. Tento opevněný komplex je domovem ruských vládních institucí a také několika významných muzeí. Uvnitř Kremlu můžete obdivovat například klenotnici a carské zbrojnice. Za návštěvu stojí i katedrála svatého Basila, která se nachází na jižním konci Červeného náměstí. Tento nezapomenutelný kostel z 16. století má neobvyklou architekturu, která se vymyká tradičním ruským stylům.

Pokud se chcete podívat do větší hloubky ruské historie, doporučujeme navštívit Tretyakovskou galerii. Tato galerie je domovem největší sbírky ruského umění na světě a nabízí návštěvníkům úžasný pohled na ruskou kulturu a historii.

A ještě zde můžete vidět..

Další z mnoha možností pro turisty je navštívit nádherné chrámy, jako je například Chrám Krista Spasitele. Tento největší pravoslavný kostel na světě byl původně postaven v 19. století, zničen v době Sovětského svazu a později obnoven.

Pro milovníky umění a divadla nabízí Moskva nespočet kulturních akcí a představení. Nejznámějším divadlem v Moskvě je bezpochyby Bolšoj divadlo. V tomto divadle se konají balety, opery a další kulturní akce. Pokud máte rádi umění, tak to bude to pravé pro vás.

Jeden z nejvýznamnějších symbolů Moskvy je bezpochyby Rudé náměstí, je v těsné blízkosti Kremlu a katedrály Vasila Blaženého. Toto obdélníkové náměstí byl původně používáno jako tržiště, ale později bylo přeměněno na místo slavnostních ceremoniálů a vojenských přehlídek. Na jižní straně náměstí se nachází Velké divadlo, které je jedním z nejvýznamnějších divadel v Rusku.

Katedrála Vasila Blaženého foto: pixabay.com

Další zajímavostí v Moskvě je stanice metra Mayakovskaya. Tato stanice byla otevřena v roce 1938 a její interiér byl navržen významnými umělci té doby, jako byl například Alexandr Rodčenko. Vnitřek stanice se vyznačuje krásnými mozaikami, sochami a sloupami, což z ní dělá jednu z nejkrásnějších stanic na světě.

A to není vše..

Mezi další významné památky v Moskvě patří například památník Velké vlastenecké války, který se nachází na severozápadním okraji města. Tento památník slouží k připomínání vojáků, kteří bojovali v druhé světové válce, a je jedním z největších vojenských památníků na světě.

Pokud máte zájem o historii a kulturu Ruska, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Treťjakovské galerie. Tato galerie je domovem nejvýznamnější sbírky ruského umění na světě a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 130 000 děl od středověku po současnost. Mezi nejvýznamnější díla patří například obrazy Andreje Rubleva a obrazy Ilji Repina.

Moskva také nabízí mnoho možností pro relaxaci a odpočinek. Mezi nejznámější parky v Moskvě patří Gorkého park, kde se můžete projít po dlouhé alejí, navštívit muzeum moderního umění nebo si pronajmout jízdní kolo a projet se po parku. Další zajímavý park je park Zaryadye, který se nachází nedaleko Kremlu. Tento park se vyznačuje moderní architekturou.

No a pak tu máme i velmi známý Kreml, což je historické centrum Moskvy a nachází se na levém břehu řeky Moskvy. Tento komplex opevněných staveb zahrnuje několik paláců, kostelů a muzeí, včetně Státního muzea Kreml, které uchovává mnoho cenných artefaktů a uměleckých děl.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie je jeden z nejvýznamnějších kostelů v Moskvě a je známý svými krásnými cibulovitými kupolemi. Katedrála Krista Spasitele, která byla postavena na počest vítězství nad Napoleonovou armádou, je další impozantní kostel, který stojí za návštěvu.

Závěrem

Kromě těchto památek nabízí Moskva i mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou například nákupní ulice, parky a přírodní rezervace. Zmínili pouze o část z toho, co Moskva nabízí. Město má mnoho dalších zajímavých míst, restaurací, barů a klubů.

Zkrátka, Moskva je fascinující město s bohatou historií, mnoha památkami, kulturou a uměním. Je to místo, které stojí za to navštívit a prozkoumat. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, kultury, umění, architektury nebo jen hledáte nové zážitky a dobrodružství, v Moskvě určitě najdete to, co hledáte. Tak cestování zdar!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *