Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Španělsko

Španělsko je země nacházející se na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní Evropě. S rozlohou přesahující 500 tisíc kilometrů čtverečních nabízí širokou paletu přírodních krás, historických památek a kultury. Je známé svými slunnými plážemi, výjimečnou kuchyní, vášnivým flamenkem a rozmanitou krajinou.

Španělsko nabízí rozmanitou přírodu. Od horských masivů Pyrenejí a Sierra Nevada, přes slavné vinice Rioja až po slunné pláže Costa del Sol a Costa Brava – každý návštěvník najde své oblíbené místo. Španělská kuchyně je také světově uznávaná a je známá svými tapas, paellou, sangriou a skvělým vínem.

Španělsko je také zemí vášní a slavných festivalů. Během celého roku se konají různé oslavy, procesí a fiesty, které přitahují turisty z celého světa. Nejznámější z nich je například festival San Fermín v Pamploně, během kterého se koná tradiční běh s býky.

Španělsko je zemí, která vám nabízí nejen krásná místa k návštěvě, ale také přátelskou atmosféru, slunečné počasí a bohatou kulturu. Je to země plná vášně, radosti a nezapomenutelných zážitků, které si nesete s sebou navždy.

Hlavní město: Madrid
Úřední jazyk: španělština
Měna: Euro
Součást Evropské Unie: ANO
Při příletu do země potřebuji:
Platný cestovní pas (občanský průkaz)

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články