Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

10 nejlepší hudebních festivalů v Evropě

Evropa je plná hudebních festivalů a každý rok přilákají desítky tisíc lidí z celého světa. Každý festival má svou vlastní atmosféru a nabízí různé druhy hudby. Pokud jste hudební fanoušek a rádi cestujete, tak zde jsou nejlepší hudební festivaly v Evropě, které byste neměli vynechat.

1. Tomorrowland, Belgie

Tomorrowland se koná každoročně v belgickém Boomu a je největším elektronickým hudebním festivalem na světě. Festival je známý pro své dech beroucí a zábavné prostředí s mnoha světelnými show, ohňostroji a dekoracemi. Mezi největší jména, které zde vystupovaly, patří David Guetta, Tiësto a Armin van Buuren.

2. Glastonbury Festival, Velká Británie

Glastonbury je jedním z největších a nejznámějších hudebních festivalů na světě. Probíhá na farmě v anglickém Somersetu a každý rok přiláká více než 175 000 lidí. Festival nabízí širokou škálu žánrů od rocku, popu, hip-hopu, elektronické hudby až po folklór. Mezi největší hvězdy, které zde vystupovaly patří Rolling Stones, Beyoncé, a U2.

3. Roskilde Festival, Dánsko

Roskilde Festival, nejstarší hudební festival v Dánsku, se koná každoročně v prvním červencovém týdnu. Festival nabízí širokou škálu hudebních žánrů od rocku, popu, hip-hopu až po world music. Jedním z nejvýznamnějších momentů festivalu je, když účastníci tancují na píseň „Orange Stage“ a celý koncert se promění v jedno velké pole tance.

4. Sziget Festival, Maďarsko

Sziget Festival je jedním z největších hudebních festivalů v Evropě, který se koná na ostrově na Dunaji v Budapešti. Festival trvá osm dní a nabízí návštěvníkům širokou škálu hudebních žánrů od rocku, popu, elektronické hudby až po world music. Kromě hudby nabízí také mnoho uměleckých vystoupení a kulturních akcí.

5. Exit Festival, Srbsko

Exit Festival se koná v Pečerské pevnosti v Novém Sadu, což poskytuje návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru. Je to jedna z největších hudebních událostí v jihovýchodní Evropě a jedním z nejvýznamnějších festivalů v Srbsku. Festival byl založen v roce 2000 jako protest proti režimu Slobodana Miloševiče a od té doby se stal velkým kulturním a turistickým fenoménem.

Exit Festival přivádí na své pódiá největší hvězdy hudebního průmyslu a každý rok má vynikající line-up. Navíc je festival známý svým neuvěřitelným prostředím a zážitky, které nabízí. Existuje také řada doprovodných akcí a kulturních programů, jako jsou filmové projekce, umělecké výstavy a workshopy.

6. Primavera Sound, Španělsko

Primavera Sound je jedním z největších hudebních festivalů v Barceloně a jeho popularita se každým rokem zvyšuje. Festival se koná na různých místech v Barceloně a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru a mnoho nezapomenutelných zážitků.

Primavera Sound je známý pro svůj vynikající line-up, který zahrnuje největší jména v hudebním průmyslu. Navíc je festival známý svým širokým spektrem hudebních žánrů, včetně rocku, popu, elektronické hudby, hip hopu a dalších.

7. Electric Picnic, Irsko

Electric Picnic je jedním z největších hudebních festivalů v Irsku a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru a mnoho nezapomenutelných zážitků. Festival se koná každý rok v září v krásném parku Stradbally Hall v hrabství Laois a nabízí vynikající line-up. Electric Picnic je známý pro svůj široký spektrum hudebních žánrů, včetně rocku, popu, elektronické hudby, hip hopu a dalších. Navíc nabízí mnoho doprovodných akcí, jako jsou filmové projekce

8. Lollapalooza Berlín, Německo

Lollapalooza je jedním z největších hudebních festivalů v Americe a v posledních letech se rozšířil i do Evropy. V Berlíně se koná na konci srpna a nabízí velké množství populárních hudebních interpretů, jako jsou například The Weeknd, Foo Fighters nebo Billie Eilish. Festival se koná v parku Olympiastadion a nabízí i mnoho jiných aktivit a zážitků.

9. Rock am Ring, Německo

Rock am Ring je jedním z největších rockových festivalů v Evropě a každoročně se koná na letišti Nürburgring v Německu. Festival nabízí rockovou hudbu a další alternativní žánry. Koná se každoročně v červnu a hostí více než 80 000 návštěvníků.

10. Rock for People, Česká republika

A co by to byl za seznam hudebních festivalů, když bychom vynechali ten největší v Česku? Rock For People se koná každoročně v červenci na letišti v Hradci Králové. Jeho historie sahá až do roku 1995, kdy se poprvé konal pod názvem Petrův hrádek. Od té doby se festival postupně rozrůstal a získával na popularitě. V roce 2007 se festival přestěhoval na novou lokaci na letišti v Hradci Králové a přejmenoval se na Rock for People.

Rock for People nabízí široké spektrum hudebních žánrů, jako jsou rock, punk, metal, elektronická hudba, hip hop a mnoho dalších. Na festivalu vystupují jak čeští, tak zahraniční umělci. Mezi největší jména, která na festivalu vystoupila, patří například The Prodigy, Muse, Green Day, Linkin Park, System of a Down, Placebo, či Korn.

To jsou naše tipy na nejlepší hudební festivaly v Evropě. Hudebních festivalů v Evropě je spousta a bylo těžké vybrat 10 nejlepších. Vyberte si ten, který vám nejvíce vyhovuje a užijte si skvělou hudbu a zábavu.

Stále váháte kam vyrazit? Mrkněte i na naše další články, kde nabízíme spoustu inspirace na zajímavé místa!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *