Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Kam vyrazit na Vánoční trhy?

Vánoční trhy jsou tradičním evropským zvykem, který se v posledních letech rozšířil po celém světě. Pro mnoho lidí jsou vánoční trhy neodmyslitelnou součástí vánočního období. Vánoční trhy nabízejí nejen možnost nakoupit originální dárky pro své blízké, ale také jsou výborným způsobem, jak zažít vánoční atmosféru. Pokud tedy hledáte místo, kam vyrazit na vánoční trhy, máme pro vás několik tipů na ta nejkrásnější místa, kde můžete objevovat místní tradiční speciality, vychutnat si kouzlo vánoční atmosféry a zažít vánoční trhy jako nikdy předtím.

Vídeň, Rakousko

Vídeň, hlavní město Rakouska, je jedno z nejkrásnějších měst Evropy a zvláště v období adventu se zde konají Vánoční trhy, které patří mezi nejpopulárnější v celé Evropě. Trhy ve Vídni nabízejí nejen množství vánočních dárků, ale i tradiční rakouskou kuchyni, svařené víno a punč. Pokud přemýšlíte nad tím, že navštívíte trhy v Rakousku, tak vám poradíme, které nesmíte vynechat.

Praha, Česká republika

Praha, hlavní město České republiky, je v období adventu nezbytnou zastávkou pro milovníky vánočních trhů. Pražské Vánoční trhy se konají na několika místech v centru města, včetně Staroměstského náměstí, Václavského náměstí, náměstí Republiky a náměstí Míru.

Trhy na Staroměstském náměstí jsou jedny z největších a nejnavštěvovanějších v Praze. Na náměstí se nachází velký vánoční strom a stánky s tradičními vánočními výrobky, jako jsou zdobené perníčky, skleněné ozdoby, dřevěné hračky a různé druhy cukrovinek. Na Václavském náměstí jsou trhy menší, ale stále nabízejí široký výběr vánočních výrobků a jsou ideálním místem pro nákupy a ochutnávání tradičních českých jídel.

Návštěva vánočních trhů v Praze je nejen o nákupu a ochutnávání, ale také o atmosféře, kterou nabízí historické centrum města.

Kolín nad Rýnem, Německo

Kolín nad Rýnem je dalším oblíbeným cílem na vánočním trhu. Trhy jsou zde rozprostřeny v historickém centru města a přitahují návštěvníky z celého světa svými tradičními produkty a atmosférou. Významné místo na trzích zaujímá katedrála sv. Petra a Pavla, kde se konají koncerty vánoční hudby a další kulturní akce. Můžete ochutnat místní speciality, jako je vánoční pivo, koblihy a bramborové placky, a nakoupit různé druhy řemeslných výrobků a ozdob.

Stockholm, Švédsko

Stockholm je švédské hlavní město a v období adventu nabízí mnoho příležitostí pro milovníky vánočních trhů. Největší trh se nachází na náměstí Stortorget ve staré části města, kde můžete ochutnat tradiční švédská jídla a najít ručně vyrobené vánoční dárky. Další trhy se konají například u Královského paláce, v parku Skansen nebo na náměstí Kungsträdgården. Stockholm se však může pyšnit nejen vánoční atmosférou, ale také množstvím historických a kulturních památek.

Krakov, Polsko

Krakov je známý svými krásnými historickými ulicemi, nádhernými kostely a katedrálami a živou kulturní scénou. Vánoční atmosféru zde navíc umocňují bohaté tradiční trhy, které se konají na různých místech města. Největší trhy jsou na hlavním náměstí Rynek Glówny a na náměstí Kleparski. Na trzích najdete řadu stánků nabízejících tradiční polské jídlo a pití, ručně vyráběné suvenýry, ozdoby na vánoční stromky a mnoho dalšího. V období adventu se konají také různé kulturní akce a koncerty, které dokreslují vánoční atmosféru v tomto historickém městě.

Tallinn, Estonsko

Vánoční trhy v Tallinnu patří k těm nejkrásnějším v severní Evropě. Hlavním prostorem pro vánoční trhy je historické náměstí Raekoja Plats, kde se nachází největší vánoční strom ve městě a spousta stánků nabízejících vánoční dekorace, tradiční jídlo a nápoje. Kromě toho můžete navštívit také vánoční trhy na náměstí Town Hall Square, kde se nachází atrakce jako ledová dráha a horská dráha pro děti. Na obou místech můžete zakoupit místní řemesla a tradiční vánoční dárky.

Bruggy, Belgie

Bruggy jsou známé svými krásnými historickými památkami a úzkými kanály, které jí dodávají romantický nádech. Vánoční trhy v Bruggách se konají na náměstí Grote Markt, kde se nachází impozantní radnice a historická budova Belfry. Na trzích můžete ochutnat belgické speciality, jako jsou vaflíčky a belgické pivo, a nakoupit ručně vyrobené řemeslné výrobky a dárky. Kromě toho je zde také krásná vánoční výzdoba a atmosféra, která dokáže rozjasnit náladu každého návštěvníka.

Budapešť, Maďarsko

Budapešť, hlavní město Maďarska, je během vánočního období plná kouzla a romantiky. Vánoční trhy se zde konají na několika místech, například na náměstí Vörösmarty a na náměstí před bazilikou svatého Štěpána. Na trzích můžete ochutnat tradiční maďarské speciality, jako jsou langoš, guláš a pálenka. Kromě nákupů můžete navštívit i ledovou plochu pro bruslení a projít se podél Dunaje, abyste obdivovali krásné vánoční osvětlení.

Štrasburk, Francie

Štrasburk, krajské město regionu Alsasko na východě Francie, je považován za kolébku Vánočních trhů. Štrasburské Vánoční trhy se konají již od roku 1570 a jsou nejstarší v Evropě. Hlavní trh se nachází na náměstí Place de la Cathédrale a nabízí mnoho tradičních alsaských produktů, jako jsou vánoční cukroví, svíčky, keramika, ozdoby a víno z regionu Alsasko. Kromě hlavního trhu jsou zde další menší trhy, jako například trh s řemesly a vánočními dekoracemi na náměstí Place Gutenberg nebo trh s potravinami na náměstí Place Broglie. Navštívit můžete také vánoční vesničku na náměstí Place du Château, kde si můžete vyzkoušet různá řemesla a zakoupit unikátní vánoční dárky.

Kodaň, Dánsko

Kodaň je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě, a jeho Vánoční trhy jsou rozhodně jednou z největších atrakcí. Trhy jsou rozprostřeny po celém městě a nabízejí tradiční dánské speciality, jako jsou svařené víno, vařené pivo a různé další druhy svařených nápojů. Na trzích najdete také mnoho stánků s ručně vyrobenými ozdobami a dalšími suvenýry, stejně jako velké množství stánků s jídlem a sladkostmi. Největší trh najdete na náměstí Tivoli, kde najdete tradiční dánské dekorace a atrakce jako kolotoče a horské dráhy. Vánoční trhy v Kodani jsou také perfektní pro rodiny s dětmi, protože zde najdete mnoho aktivit pro nejmenší návštěvníky.

Závěrem

Vánoční trhy jsou krásnou tradicí, kterou můžete zažít v mnoha evropských městech. Pokud máte rádi vánoční atmosféru, určitě se neváhejte vydat na některé z trhů, které jsou plné vůní, zvuků a barev. Každý z těchto trhů má své specifické kouzlo a nabízí různé produkty a zážitky. Vydejte se na cestu, objevujte nová místa a nechte se unášet vánoční magií. Ať už zvolíte trhy v Praze, Kolíně nad Rýnem, Štrasburku nebo jinde, určitě si odvezete spoustu krásných vzpomínek.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *