Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Maledivy – jak je to na Maledivách s alkoholem?

Vítejte na Maledivách, nebeském ráji obklopeném tyrkysovými vodami a bílými plážemi. Tento exotický cíl přitahuje milovníky slunce a moře. Nicméně, pro ty, kteří si rádi dopřejí osvěžující alkoholický nápoj, se nabízí otázka: Jak je to na Maledivách s alkoholem? V našem článku se na tuto otázku podíváme.

Co potřebujete vědět před odletem?

Mnoho cestovatelů zajímá jak je to na Maledivách s alkoholem. Je pravda, že na tomto malém ostrovním ráji existují určitá omezení týkající se konzumace alkoholu, která jsou důležitá znát před odjezdem.

Maledivy jsou muslimskou zemí a islám zde hraje důležitou roli. V souladu s islámskou kulturou je pro místní obyvatele zakázáno konzumovat alkohol. Nicméně, mnoho letovisek a hotelů na ostrovech má povolení prodávat a servírovat alkohol svým hostům, avšak pouze v omezeném množství a v přesně stanovených oblastech.

Při plánování vaší dovolené na Maledivách je důležité mít na paměti, že mimo zvlášť vyhrazené oblasti, kde lze konzumovat alkoholické nápoje, jakými jsou například restaurace, bary nebo vinné sklepy v letoviscích, je zakázáno konzumovat alkohol na veřejných místech nebo na plážích. Je rovněž zakázáno přinášet alkohol na ostrovy pro osobní spotřebu, vyjma případů, kdy jste ubytováni v soukromých vilách nebo na ostrovech, které mají výslovné povolení.

Alkohol s sebou na Maledivy opravdu neberte, ani v různých PET lahvích. Nepokoušejte se ho ani schovávat do kufru s oblečením a podobně. Za cestování s alkoholem hrozí vysoké pokuty.

Navzdory omezením je však nabídka alkoholických nápojů na Maledivách poměrně pestrá. Můžete si vychutnat osvěžující koktejly, kvalitní vína, piva či další oblíbené nápoje v rámci vyhrazených alkoholických zařízení. Každé letovisko má své vlastní stylové bary a restaurace, kde si můžete dopřát lahodný drink a relaxovat s výhledem na oceán. Ceny za alkoholické nápoje v porovnání s cenami v České republice jsou mírně vyšší.

Pokud vás zajímá jak je to s konzumací na vašem ubytování nebo resortu, tak kontaktujte buďto svoji cestování kancelář nebo recepci vašeho ubytování.

Alkohol na Maledivách

Jak už jsme zmínili, tak alkohol na Maledivách je poměrně omezený. Velmi se liší, zdali na Maledivy plánujete letět skrze cestovní kancelář nebo tzv. na vlastní pěst a ubytování hledat přes různé srovnávače jako je například Booking.

Pokud poletíte do některého z resortů, které nabízí cestovní kancelář, tak resort zde alkohol nabízet bude, ať už formou již zmíněné vína, piva či koktejlů. Jestliže zvolíte dovolenou bez cestovní kancelář, tak alkohol zde bude velmi omezený a na ubytování se ho s největší pravděpodobností nedočkáte. I pro hotely jsou zde velmi přísná pravidla a hrozí jim velmi vysoké pokuty.

Kam zamířit pro exkluzivní nápojové zážitky?

Pokud jste milovník exkluzivních alkoholických nápojů a rádi si dopřáváte unikátní a nezapomenutelné chutě, tak Maledivy nabízejí několik míst, která vám poskytnou skutečně exkluzivní nápojové zážitky. I přes omezení a pravidla týkající se alkoholu na ostrovech, existují vybraná místa, která vás překvapí svou kreativitou a nabídkou.

Mnoho luxusních resortů na Maledivách má své vlastní bary a restaurace, které se specializují na originální a lahodné nápoje. Zde se setkáte s profesionálními mixology, kteří vytvářejí skvělé koktejly a míchají neobvyklé ingredience, aby vám přinesli nezapomenutelný zážitek. O dostupnosti se barů a restaurací se už musíte informovat u své cestovní kanceláře.

Další zajímavou možností jsou tzv. „sunset bar“ a „underwater bar“, které se nacházejí v unikátních lokalitách letovisek. Užijte si romantický západ slunce s exotickým koktejlem v ruce na speciálně vybudovaném molu přímo nad oceánem.

Sunset bar na Maledivách foto: nomadicresorts.com

Závěr

I když je na Maledivách alkohol omezený a regulovaný, stále existuje možnost si vychutnat skvělé alkoholické nápoje. Během svého pobytu si můžete dopřát chutě exkluzivních koktejlů v luxusních letoviscích, zažít romantický západ slunce s nápojem v ruce na molu nad oceánem nebo se ponořit do podmořského baru s výhledem na úchvatné korálové útesy. Věříme, že omezení týkající se alkoholu na Maledivách budete respektovat a nedostanete se do problémů.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *