Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Mauricius

Mauricius je největší ze skupiny ostrovů, které tvoří stát stejného jména. Mauricius zaujímá plochu o rozloze 2 040 km2 a žije na něm 1 230 602 obyvatel. Obyvatelstvo je tvořeno směsí různých národů (evropských osadníků, čínských a indických obchodníků, afrických otroků).

Ostrov patrně objevili před 1000 lety arabští námořníci. Neobydlený ostrov počátkem 16. století navštívili Portugalci. V roce 1598 ho osídlili Holanďané, kteří mu dali jméno Mauricius, po princi Maurici z Nassau. Po ovládnutí Francouzi došlo ke změně názvu na Ile de France. Francouzi tu pěstovali cukrovou třtinu, proto přiváželi za tímto účelem otrockou sílu. Počátkem
19. století byl ostrov kolonizován Brity, kteří sem dováželi indické dělníky kvůli práci na třtinových plantážích. K vyhlášení nezávislosti došlo v roce 1968  a od roku 1992 je Mauricius republikou.

Země byla vždy závislá na produkci cukru, melasy (sirup vymačkaný z cukrové třtiny) a rumu (alkohol vyráběný z cukrové třtiny). Po poklesu světových cenu cukru v 80. letech 20. století se Mauricius začal soustředit na oblast turistického ruchu, výrobu hnojiv a textilní průmysl. Mezi hlavní vývozní položky patří cukr, oděvy, čaj, hračky a hry.

Hlavní město: Port Louis
Úřední jazyk: francouzština, angličtina
Měna: mauricijská rupie
Při příletu do země potřebuji:
Platný cestovní pas

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články