Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Amerika

Amerika je obrovský kontinent, který se skládá ze dvou hlavních částí – Severní Ameriky a Jižní Ameriky. Tyto dvě části kontinentu mají své vlastní unikátní kultury, tradice a zeměpisné rysy.

Severní Amerika zahrnuje Spojené státy, Kanadu a Mexiko, a je domovem přibližně 580 milionů lidí. Tato část Ameriky je bohatá na přírodní scenérie, jako jsou Grand Canyon, Yellowstone National Park a Niagarské vodopády. Severní Amerika také zahrnuje některá z největších měst na světě, jako jsou New York, Los Angeles, Chicago a Toronto.

Jižní Amerika zahrnuje země jako Brazílii, Argentinu, Chile a Kolumbii, a je domovem přibližně 430 milionů lidí. Tato část kontinentu má bohatou historii, která sahá až do předkolumbovských časů, a zahrnuje některé z nejvýznamnějších památek na světě, jako je Machu Picchu v Peru a Christo Redentor v Brazílii. Jižní Amerika je také bohatá na přírodní scenérie, jako jsou Andské hory, Amazonka a Patagonie.

Obě části Ameriky mají své vlastní kuchyně a gastronomické speciality. Například v Severní Americe jsou populární hamburgery, hot dogy a jídla z fast foodů, zatímco v Jižní Americe jsou populární churrasco, empanadas a ceviche.

Kromě toho jsou obě části Ameriky známé svým sportovním nadšením. V Severní Americe jsou populární hokej, baseball a americký fotbal, zatímco v Jižní Americe jsou populární fotbal a basketbal. 

O kterém státu byste si rádi přečetli?

Nejnovější články