Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Austrálie a Oceánie

Austrálie a Oceánie je obrovská oblast na jihovýchodě světa, která zahrnuje Austrálii, Nový Zéland, Papua Novou Guineu, ostrovy Tichomoří a mnoho dalších menších ostrovů. Tato oblast je známá svými exotickými plážemi, fascinujícími kulturami a neuvěřitelnou přírodou.

Austrálie je největší zemí v této oblasti a také jednou z nejvíce urbanizovaných zemí na světě. Je domovem pro mnoho ikonických míst, jako jsou Ayers Rock, Velký bariérový útes a Sydney Opera House. Austrálie má také mnoho fascinujících zvířat, jako jsou klokani, koaly a emuové.

Nový Zéland, který se nachází na jihovýchod od Austrálie, je zemí zelených kopců, jezer a fjordů. Je také domovem pro mnoho adrenalinových sportů, jako je bungee jumping, skydiving a rafting. Mezi ikonická místa patří Milford Sound, Waitomo Caves a Queenstown, která je považována za světové centrum extrémních sportů.

Papua Nová Guinea, která se nachází na severu Austrálie, je domovem pro některé z nejstarších kultur na světě. Místní obyvatelé žijí stále velmi tradičním způsobem života a jsou známí svou řemeslnou práci a uměleckými výtvory. Papua Nová Guinea je také populární mezi milovníky potápění díky svým úžasným korálovým útesům.

Ostrovy Tichomoří, které zahrnují Havaj, Fidži, Samoa, Tonga a mnoho dalších, jsou známé svými exotickými plážemi a krásnou přírodou. Tyto ostrovy jsou také bohaté na kulturu a tradice, jako jsou tance, zpěv a řemesla.

O kterém státu byste si rádi přečetli?

Nejnovější články