Seychelské ostrovy se rozkládají v Indickém oceánu zhruba 1 200 Km od východní Afriky. Toto souostroví je tvořené ze 115 ostrovů o celkové rozloze 455 km2. Počet obyvatel činní 92 000. Největší seychelský ostrov se jmenuje Mahé, který je domovem pro více než 80% obyvatel. Dominantním náboženstvím země je křesťanství.
Ostrov Mahé je hornatý se žulovými skalami, potoky a písčitými plážemi. Jižní ostrovy jsou nízké atoly s korálovými útesy kolem lagun. Z větší části jsou neobydleny a postrádají sladkou vodu. Asi 400 Km severozápadně od Madagaskaru se nachází ostrov Aldabra, na kterém se vyskytuje želva obrovská.
Ostrovy byli objeveny portugalskými námořníky v 16. století. Po mnoho let byli úkrytem pro námořní piráty a psance. První stálí osadníci se na ostrovech usídlili roku 1756, kdy Francouzi začali přivážet otroky z Afriky a pěstovat cukrovou třtinu. V roce 1794 ostrovy ovládli Britové
a začali sem dovážet dělníky z Asie. Proto je obyvatelstvo Seychel smíšeného původu. Seychely získali nezávislost roku 1976 v rámci Britského společenství národů.
Největším zdrojem příjmů je turistický ruch. Z hlediska zemědělství není země soběstačná, proto se značná část potravin musí dovážet. Mezi hlavní vývozní položky patří ryby, skořice a kopra (sušené, rozemleté jádro kokosového ořechu).
Po osobách pocházejících ze zemí s vysokým výskytem žluté zimnice a osobách, které přes tyto země cestují, je vyžadován očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti této nemoci.
Hlavní město: Victoria
Úřední jazyk: angličtina, francouzština, seychelská kreolština
Měna: seychelská rupie
Při příletu do země potřebuji: cestovní pas (platný po dobu zamýšleného pobytu)