Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Honduras

Dominikánská republika se nachází na ostrově Hispaniola (francouzsky Haiti). Rozloha státu činí 48 730 km². V zemi žilo k roku 2021 celkem 10 976 788 obyvatel. Jedná se o prezidentskou republiku. Obyvatelstvo z 99% vyznává křesťanství. 1% připadá na vyznavače šamanismu.

V Dominikánské republice převládají pohoří porostlá lesy. Úrodná půda na severu od pohoří Cordillera Central je řádně obdělána. Rovinaté oblasti na východě ostrova se využívají
k pěstování cukrové třtiny. Nejvyšším  vrcholem ostrova je Pico Duarte  (3 087 m n. mořem).

Dominikánská republika je domovem rytmického tance merenque, který v sobě spojuje zvuk afrických bubnů a španělských bubínků maracas. Obyvatelstvo země tvoří potomci španělských kolonistů a afrických černochů.

Ostrov Hispaniola objevil Kryštof Kolumbus a prohlásil ho za španělskou kolonii. V roce 1697 přišlo Španělsko o západní část ostrova, na úkor Francie (dnešní stát Haiti). Sousední Haiťané se o ovládnutí celého ostrova pokusili dvakrát – v roce 1801 a znovu v roce 1822. Obyvatelé Dominikánské republiky se však vzbouřili a v roce 1844 získali nezávislost. V dalších letech následovala vlna nepokojů.

V roce 1930 se moci chopil Trujillo Molina a nastolil 30 let trvající diktaturu. V roce 1961 byl diktátor Trujillo zavražděn. V roce 1965 se komunisté pokusili neúspěšně dostat k moci. Od té doby se volí v prezidentských volbách prezidenti a v zemi byl obnoven pořádek.

V zemi panuje mnohem vyšší životní úroveň, nežli na sousedním Haiti. Mezi hlavní vývozní položky patří cukr, melasa, feronikl, zlato, kakao a káva.

Hlavní město: Santo Domingo
Úřední jazyk: španělština
Měna: dominikánské peso
Při příletu do země potřebuji:pas s platností nejméně 6 měsíců. Mezinárodní řidičský průkaz je možné používat pouze po dobu tří měsíců. Podrobnější informace potřebné pro cestování do Dominikánské republiky naleznete na Ministerstvu zahraničních věcí.

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články