Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Panama

Panama se rozkládá na úzkému pruhu země, který propojuje Střední a Jižní Ameriku. Rozloha státu činní 78 200 km² . Žije zde více jak  4 000 000 obyvatel. Nejvyšším horou je Volcán Barú (3474 m n. m.).

 

Panama je prezidentská republika. V zemi žije až 80% vyznavačů římskokatolické víry. Dalších 10% připadá na protestanty.

 

Počátkem 16. století objevili Španělé území dnešní Panamy a podrobili si původní obyvatelstvo.
V roce 1821 se Panama stala provincií Kolumbie, ale s pomocí USA se v roce 1903 osvobodila. USA se ujaly správy střední Panamy a vybudovaly Panamský průplav, k jehož otevření došlo v roce 1914. V roce 1979 bylo Panamě vráceno území kolem průplavu a samotný průplav byl navrácen po roce 2000.

 

Značným zdrojem finančních příjmů je Panamský průplav. Množství pracovních příležitostí nabízí úrodná půda v horských údolích na západě země a v nížinách u pobřeží Atlantského oceánu. Mezi hlavní vývozní položky patří banány, garnáti, káva, cukr, textilie a ropné produkty.

Hlavní město: Panamá
Úřední jazyk: španělština
Měna: panamská balboa, americký dolar
Při příletu do země potřebuji:

Pro vstup do Panamy je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců a zpáteční letenka do vaší země. Požadováno může být též prokázání ekonomické solventnosti, která by neměla být nižší než ekvivalent 500,00 USD v podobě kreditní karty, bankovní reference, potvrzení o zaměstnání nebo cestovních šeků. Při cestě automobilem či jiným motorovým vozidlem jsou vyžadovány řidičský průkaz, doklad o vlastnictví automobilu či motor. vozidla a lodní konosament v případě cestování lodí.

Nejnovější články