Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Svatá Lucie

Svatá Lucie je malý ostrov vulkanického původu o rozloze 616 km². K roku 2018 žilo v zemi
165 510 obyvatel. Státní zřízení je konstituční monarchie. Dominantním náboženstvím je křesťanství. 90% věřících tvoří římští katolíci, 7% protestanté. K anglikánské církvi se hlásí 3% obyvatel.

Na Svaté Lucii najdeme pohoří, široká údolí a deštné pralesy. Nejpůvabnější je krajina zejména v okolí města Soufriére, což je nejstarší město na ostrově. Toto město je pojmenováno podle nedalekých sirných pramenů (soufre je francouzský termín pro síru). Nejvyšším bodem ostrova je hora Mount Gimie (950 m. nad mořem).

Převážná většina obyvatel je afrického původu. Jejich předci byli na Svatou Lucii zavlečeni Brity a Francouzi, aby vykonávali otrockou práci na banánových plantážích. Dalších asi deset procent populace tvoří potomci Britů a Francouzů. Francouzský vliv zanechal stopy na francouzském dialektu, jimž někteří ostrované hovoří, a též v kreolské kuchyni, kterou tvoří směsice francouzských a karibských receptů.

Ekonomika země je postavena na zemědělství a cestovním ruchu. Turisty do země lákají krásné pláže a tropické podnebí. Hlavní vývozní položky tvoří banány, kokosové ořechy a kakao.

Imigrační úředníci požadují při vstupu na ostrov platný cestovní pas (na minimálně šest měsíců) a zpáteční letenku nebo lodní lístek. Turistické vízum není potřeba, pokud doba pobytu nepřesáhne 90 dnů a rovněž není stanoven finanční limit pro prokázání prostředků k pobytu.

Doporučenou měnou pro vstup do země jsou US dolary.

Hlavní město: Castries
Úřední jazyk: angličtina
Pro cestování do země potřebuji: cestovní pas
Měna: východokaribský dolar

Nejnovější články