Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Trinidad a Tobago

Trinidad a Tobago se rozkládá na dvou hlavních ostrovech a 21 menších ostrůvcích u pobřeží Venezuely. Rozloha tohoto ostrovního státu činní 5 128 km². K roku 2021 žilo v zemi 1 525 660 obyvatel. Státní zřízení země je republika. Mezi hlavní náboženství patří křesťanství a hinduismus.Trinidad, větší z obou hlavních ostrovů, se proslavil lidovým tancem kalypso a krásnými plážemi. V severní a střední oblasti, najdeme lesnatá pohoří a úrodné nížiny

Ostrov Tobagokopcovitý ráz a lemují ho korálové útesy. Tropické zalesněné oblasti jsou domovém vzácných druhů rostlin a ptáků.

Nejvyšším vrcholem země je hora El Cerro del Aripo (940 m n. mořem), která se nalézá na ostrově Trinidad.

Obyvatelstvo tvoří potomci afrických otroků či Indů, kteří pracovali na plantážích. Zbytek populace tvoří Evropané, Číňané, mulati a mesticové.

V roce 1498 přistál u pobřeží Trinidadu Kryštof Kolumbus. Španělští a později francouzští kolonisté pobili původní obyvatelstvo, tvořené indiánskými kmeny Arawaků a Karibů. Kolonisté se začali orientovat na cukrovarnický průmysl, což vyžadovalo pracovní sílu. Proto dováželi na práci otroky z Afriky.

Velká Británie ovládla Trinidad a Tobago v roce 1889. Nezávislost dosáhla země v roce 1962 a roku 1976 byla vyhlášena republika.

Hospodářství je založeno na těžbě ropy. Na jihovýchodě Trinidadu vytvořila ropa prosakující ze země, jezero Pitch. Toto 87 metrů hluboké asfaltové jezero, patří k hlavnímu světovému zdroji asfaltu. Mnoho obyvatel ostrova Tobago, nalezlo obživu v rybolovu. Mezi hlavní vývozní položky patří ropa, ropné produkty, chemické výrobky, rum, cukr.

Hlavní město: Port of Spain
Úřední jazyk: angličtina
Měna: dolar Trinidadu a Tobaga
Při příletu do země potřebuji: platný cestovní pas

 

Čeští turisté s platným pasem nepotřebují ke vstupu a pobytu na území Trinidadu a Tobaga vízum. Délka pobytu bez víza však nesmí přesáhnout 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů, za účelem turistiky.

Všechny osoby vstupující na Trinidad a Tobago musí mít cestovní průkaz TTravel Pass, který lze získat na Ministerstvu národní bezpečnosti na adrese: www.ttravelpass.gov.tt.

 

Nejnovější články