Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Belgie

Belgie je země nacházející se v západní Evropě. Leží v srdci Evropské unie a je známá svými historickými městy, kulturním bohatstvím a vynikající kuchyní.

Belgie je domovem impozantní architektury, jako jsou gotické katedrály, hrady a historická města. Má bohaté dědictví umění, včetně slavných malířů jako je Pieter Bruegel a Jan van Eyck. Navštivte antverpskou katedrálu, bruselský Grand Place nebo historické město Bruggy, abyste si užili nezapomenutelné pohledy a atmosféru.

Belgie je také známá svou chutnou gastronomií. Vyzkoušejte slavné belgické čokolády, křupavé bruselské wafle, slavné belgické hranolky a samozřejmě nezapomeňte ochutnat jejich rozmanité a kvalitní piva.

Belgie je multikulturní zemí, kde se mluví několik jazyků. Hlavními jazyky jsou nizozemština, francouzština a němčina. To přidává do Belgie pestrost a zajímavost.

Při návštěvě Belgie si užijete nejen bohatou historii a kulturu, ale také moderní atmosféru a přátelské prostředí. Bez ohledu na to, zda se vydáte do malebných vesnic, historických měst nebo živých městských center, Belgie vám nabídne unikátní a poutavé zážitky.

Hlavní město: Brusel
Úřední jazyk: nizozemština, francouzština a němčina
Měna: Euro
Součást Evropské Unie: ANO
Při příletu do země potřebuji:
Platný cestovní pas

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články