Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina je země nacházející se na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Tato země je známá svou bohatou historií, přírodními krásami a kulturním dědictvím. Bosna a Hercegovina nabízí návštěvníkům rozmanitou paletu atrakcí a zážitků.

V Bosně a Hercegovině můžete objevovat malebná města s historickými památkami, jako je Mostar s ikonickým Starým mostem, nebo hlavní město Sarajevo, které je známé svou pestrou mixturou kultur a architektury. Kromě měst můžete také navštívit nádhernou přírodu, jako jsou pohoří Dinaridy, krásné jezera a řeky.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Bosna a Hercegovina rájem. Můžete se vydat na pěší túru v národních parcích, projet se na kajaku po divokých řekách, nebo si užít lyžování v zimních střediscích.

Bosna a Hercegovina je také bohatá na kulturní dědictví. Zde najdete stovky historických památek, mešit, kostelů a synagog. Místní kuchyně je také velmi zajímavá, s vlivy turecké, balkánské a středozemní kuchyně.

Bosna a Hercegovina je země plná kontrastů, která nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a pohostinnost jejích obyvatel. Bez ohledu na to, jestli máte rádi historii, přírodu, adrenalinové sporty nebo jen relaxaci, Bosna a Hercegovina má pro každého něco k nabídnutí.

Hlavní město: Sarajevo
Úřední jazyk: bosanština, chorvatština a srbština.
Měna: Konvertibilní marka
Součást Evropské Unie: NE
Při příletu do země potřebuji:
Platný cestovní pas a vízum.

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články