Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Paraguay

Paraguay se nachází v srdci Jižní Ameriky. Sousedí s Brazílií, Argentinou a Bolívií. Rozloha této země činní 406 750 km². Žije zde více jak 7 000 000 obyvatel. Dominantním náboženstvím je křesťanství. 90% věřících křesťanů, tvoří katolíci. Paraguay je prezidentská republika, to znamená, že prezident je současně hlavou země i zvolené vlády.

Je to země charakteristická horkým a vlhkým podnebím. Řeka Paraguay dělí zemi na dvě části. Na východě se rozkládají pastviny a husté pralesy. Právě v této oblasti žije většina obyvatelstva, které se věnuje převážně chovu dobytka, pěstování cukrové třtiny, rýže, kávy a sojových bobů.

Na západě státu se nachází rozlehlá planina Gran Chaco, která je pokrytá slanými močály, trnitými křovisky a řídkou trávou.

Nejvyšší hora země se jmenuje Cerro Peró (Cerro Tres Kandú) (842 m n. mořem).

Do počátku 16. století, kdy sem při putování za peruánským zlatem dorazili španělští cestovatelé,
v této oblasti žili indiáni kmene Guaraní. Španělé založili dnešní hlavní město Asunción a po 300 let vládli zemi. Indiánský kmen Guaraní byl Španěly zotročen pro potřeby práce na statcích.

Paraguay se od španělské nadvlády osvobodila roku 1811. Následující léta však byla ve znamení válek a politických nepokojů za vlády vojenských diktátorů. Dnes je Paraguay prezidentskou republikou s demokratickou formou vlády.

 

Většinu obyvatelstva země, dnes tvoří mesticové, což jsou míšenci původního obyvatelstva a především španělských kolonistů.

Paraguay patří mezi chudší země v regionu Jižní Ameriky, avšak její úrodná zemědělská půda a hydroelektrický potenciál jsou příslibem lepší budoucnosti. Mezi hlavní vývozní položky patří bavlna, sójové boby, dřevo, maso, rostlinný olej.

Hlavní město: Asunción
Úřední jazyk: španělština, guaraní
Měna: paraguayský guaraní
Při příletu do země potřebuji:
platný cestovní pas 

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články