Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Indonésie

Indonésie je největší stát v jihovýchodní Asii a čtvrtý nejlidnatější stát na světě. Skládá se z více než 17 tisíc ostrovů, z nichž některé jsou neobydlené.
Indonésie je známá pro své krásné pláže, korálové útesy, vulkanické hory a přírodní krásy, jako jsou například národní parky Borobudur, Komodo nebo Gunung Leuser.

Indonésie má také velkou kulturní rozmanitost, která se projevuje v mnoha oblastech, včetně architektury, umění, literatury, hudby a tanců. Země je domovem mnoha etnických skupin, z nichž každá má svůj vlastní jazyk a kulturu. Indonésie je také významným producentem a vývozcem surovin, jako jsou ropa, zemní plyn, dřevo a palma olej, a má rovněž rozvíjející se průmysl.

Země má také pohnutou historii, včetně kolonizace Nizozemskem, následné nezávislosti a občanské války v 60. letech. Dnes je Indonésie demokratickou zemí s rychle se rozvíjející ekonomikou a kulturou.

Hlavní město: Jakarta
Úřední jazyk: indonéština
Měna: indonéská rupie
Při příletu do země potřebuji:
Platný pas, který musí být platný minimálně šest měsíců od data vstupu do země, a vízum.
(Turistické vízum lze obdržet po příletu na letiště v Indonésii a platí 30 dnů. Pokud plánujete v Indonésii zůstat déle než 30 dnů, budete muset požádat o prodloužení víza na místním úřadu pro cizince.)

Které téma vás zajímá?

Nejnovější články