Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Abel Tasman – Národní park Nového Zélandu

Na severním pobřeží Jižního ostrov Nového Zélandu se nachází národní park Abel Tasman, ráj pro milovníky přírody známý pro své drsné pobřeží, nezkažené pláže a bujnou lesní krajinu. Rozkládající se na ploše přes 225 kilometrů čtverečních, park je domovem množství rostlin a živočichů, včetně tuleně, delfínů a ohroženého papouška kakapa. Bez ohledu na to, zda jste nadšený turista, milovník pláží nebo jednoduše hledáte klid a únik od shonu každodenního života, Abel Tasman nabízí něco pro každého.

Historie

Národní park byl pojmenován po holandském objeviteli Abel Tasmanovi, který Nový Zéland objevil v roce 1642. Oblast byla kdysi obývána Maory, kteří zanechali kulturní dědictví a hluboké spojení s krajinnými prvky. Dnes návštěvníci stále mohou vidět pozůstatky maorských osad a skalní malby, které nabízejí pohled do minulosti.

Aktivity

Pěší turistika

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Abel Tasman je pěší turistika. S více než 60 kilometry dobře udržovaných stezek se můžete rozhodnout pro různě náročné trasy. Jednou z nejoblíbenějších je Abel Tasman Coast Track, 60kilometrová trasa, která vás zavede podél krásného pobřeží parku, skrz bujné lesy a kolem nádherných vodopádů. Během výletu budete mít příležitost spatřit různá zvířata, včetně tuleně, tučňáků a delfínů.

Kajak

Další populární způsob, jak park objevovat, je kajak. S křišťálově čistou vodou a úchvatnou scenérií je kajak v Abel Tasman nezapomenutelný zážitek. Můžete se projet skrytými zátokami, objevovat odlehlé pláže a dokonce pozorovat tuleně a delfíny. Bez ohledu na to, zda jste zkušený kajakář nebo začátečník, existuje mnoho společností nabízející kajakové výlety a také možnost si půjčit vlastní kajak.

Plavba

Pokud si chcete užít odpočinkovou dovolenou, je plavba po Abel Tasman National Park také skvělou volbou. Můžete si pronajmout malou loď nebo si zarezervovat místo na plavbě po celém parku. Na této plavbě si užijete pohledů na neuvěřitelnou přírodu, zejména na pobřeží a útesy, a zároveň si vychutnáte klid a relaxaci.

Potápění

Abel Tasman je také velmi oblíbeným místem pro potápění, protože nabízí množství skvělých míst pro pozorování podvodního života. Ponoříte se do průzračné vody plné korálů, ryb a dalších mořských tvorů. Pokud se rozhodnete pro potápění.

Pláže

Kromě přírodních krás a divokého pobřeží nabízí Abel Tasman také některé z nejkrásnějších pláží na světě. Jednou z nejoblíbenějších je pláž Bark Bay, která je snadno dostupná pěšky nebo lodí. Na pláži se můžete opalovat, koupat a pozorovat zvířata. Další oblíbené pláže v parku zahrnují Torrent Bay, Awaroa Bay a Onetahuti Beach.

Ubytování

Pro návštěvníky parku je k dispozici široká škála možností ubytování, od kempování až po luxusní resorty. Pokud si chcete užít víkendový výlet nebo prodlouženou dovolenou, můžete si rezervovat pobyt v jednom z mnoha kempů v parku. V kempu budete mít přístup ke všemu, co potřebujete, včetně sprch, WC a grilů. Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete si zarezervovat pobyt v jednom z mnoha resortů v okolí parku.

Tipy pro návštěvu:

  • Pokud se rozhodnete pro pěší turistiku, mějte na paměti, že stezky mohou být náročné. Nezapomeňte si vzít s sebou dostatek vody a jídla.
  • Pokud se rozhodnete kajakovat, nezapomeňte si vzít s sebou pláštěnku nebo nepromokavé oblečení. Voda může být studená, takže si také přibalte náhradní oblečení.
  • Pamatujte si, že park je chráněným územím, takže se snažte minimalizovat svůj vliv na přírodu. Neponechávejte žádný odpad a vždy dodržujte pravidla parku.
  • Pokud se rozhodnete plavat nebo potápět, buďte opatrní. Voda může být velmi studená a silné proudy mohou být nebezpečné.
  • Pokud hledáte větší adrenalinový zážitek, můžete se zúčastnit tzv. „canyoningu“, což je kombinace horolezectví, horolezecké techniky a skákání do vody. Tuto aktivitu si ale většinou musíte rezervovat dopředu.
  • Pokud se rozhodnete navštívit Abel Tasman National Park během letních měsíců (prosinec až únor), mějte na paměti, že bude velmi rušno. V tuto dobu je třeba si ubytování a aktivity zarezervovat předem.

Abel Tasman National Park je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít krásné přírody, adrenalinových zážitků a klidu a relaxace. Park nabízí širokou škálu aktivit a mnoho míst k prozkoumání. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, nezapomeňte si přibalit dostatek vody a jídla, ať už se rozhodnete pěšky, na kajaku, nebo na lodi. Buďte opatrní a respektujte pravidla parku, aby byla tato krásná příroda zachována pro další generace.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *