Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Proč mít cestovní pojištění a jaké sjednat?

Cestování je jedním z nejvíce obohacujících zážitků, které můžeme zažít. Objevování nových destinací, zkoumání různých kultur a ochutnávání místní kuchyně nás naplňuje dobrodružstvím a vzrušením. Přestože plánování a příprava na putování světem může být zábavné a příjemné, tak bychom měli také vzít v úvahu nečekané události, které by mohly narušit naše plány a cestování. A právě zde vstupuje do hry cestovní pojištění.

Co je cestovní pojištění?

Jak už z názvu vypovídá, tak cestovní pojištění je neživotní pojištění, které se uzavírá mezi klientem (vy) a vámi vybranou pojišťovnou před cestou do zahraničí. Cestovní (zdravotní) pojištění na cestách poskytuje zajištění v podobě lékařské péče, hospitalizace a léků. Díky cestovnímu pojištění se v zahraničí můžete cítit více klidně, protože pojišťovna uhradí lékařskou péči, kterou budete potřebovat do výše, kterou si sjednáte při pojištění. Před cestou se ujistěte, že vaše pojištění pokrývá i specifické aktivity, které plánujete provozovat jako je například horská turistika nebo vodní sporty.

Druhy cestovního pojištění

Cestovní pojištění není jednotný balíček, ale sada různých druhů pojištění. Zdravotní pojištění je jedním z nejzákladnějších druhů, které může pokrýt náklady na lékařskou péči v zahraničí. Toto pojištění si sjednejte pokaždé co cestujete z České republiky. Do cestovního pojištění můžete zahrnout i další druhy cestovního pojištění jako je například pojištění na ztráty zavazadel, pojištění storno cesty, doktor na telefonu, rizikové sporty, autoasistence na cestách nebo třeba i možnost být pod vlivem alkoholických nápojů. To vše záleží na tom jaké podmínky vám nabídne vámi vybrána pojišťovna.

Těžko říci jakých druh pojištění je pro vás nejlepší a co si konkrétně máte pojistit, protože nevíme jaká je vaše cílová destinace a jaké specifické aktivity plánujete v destinaci provádět. Určitě doporučujeme zdravotní pojištění a to v minimálně ve „středním tarifu“, který vám nabídne vaše pojišťovna, nikdy nevíte jaký zdravotní zákrok budete potřebovat. Zbytek pojištění necháme na vás dle vašich požadavků, ale určitě se pojistěte! V případě, že jste pojištěni, tak vám pojišťovna léčebné zákroky, léky a další výdaje spojen s úrazem může proplatit – přečtěte si podmínky pojišťovny, protože se u každé pojišťovny liší.

U které pojišťovny se pojistit?

Při výběru cestovního pojištění je klíčové brát v úvahu různé faktory. Zvažte typ cesty, cílovou destinaci, délku pobytu a vaše individuální potřeby. Přečtěte si pečlivě podmínky pojištění, abyste věděli, co je a co není pokryto. Za nás můžeme doporučit pojišťovnu AXA se kterou máme kladné zkušenosti, ale můžete si vybrat i jakoukoliv jinou – hlavně si dobře přečtěte podmínky a recenze na danou pojišťovnu, ikdyž proč nezůstat u něčeho co funguje? Pokud se rozhodnete pro společnost AXA, tak pro vás máme 50 % slevu na sjednané pojištění. Stačí, když pojištění sjednáte přes tento odkaz.

cestovní pojištění AXA se slevou 50 %

Proč si cestovní pojištění sjednat?

Myslíme si, že odpověď na tuto otázku už znáte všichni, ale i tak si dovolíme stručně odpovědět. Nechceme nic přivolávat, ale nikdy nevíte co se vám na dovolené může stát – můžete onemocnět, stát se vám nějaký úraz nebo jiný problém na který se jde pojistit. Bez pojištění si všechno hradíte sami. Jakákoliv lékařská péče v zahraničí je zpoplatněná a nejedná se o malé částky. V případě cestovního pojištění je pojišťovna do výše limitu uhradí. Cestování pojištění není drahé, navíc s naší slevou je to ještě příjemnější, určitě se oplatí.

Závěr

Ať se rozhodnete putovat kamkoliv a věnovat se jakýmkoliv aktivitám, tak cestovní pojištění vám může ušetřit nemalé peníze a máte také o starosti méně. Sjednání pojištění lze i online a zabere pár minut a nejedná se vůbec o žádné velké částky. Přejeme vám krásné cestování a doufáme, že cestovní pojištění nikdy potřebovat nebudete.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *