Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Aperol Spritz – Osvežující symfonie chutí pro sluneční letní dny

V tomto článku se ponoříme do fascinující historie Aperol Spritz a odhalíme tajemství jeho přípravy. Prozkoumáme také neodolatelné chutě tohoto koktejlu, který zahrnuje svěží pomerančovou hořkost, jemnou sladkost a šumivý charakter, který jej činí dokonalým společníkem pro každou příležitost.

Historie Aperol Spritz

Při pohledu do minulosti Aperol Spritz nás zavede do slavných uliček Benátek, kde se tento ikonický koktejl poprvé objevil v 20. letech minulého století. Tehdy byla italská společnost Aperol, se svým charakteristickým oranžovým aperitivem, na vrcholu svého umění.

Aperol byl původně vyvinut jako hořká bylinná tinktura, která se rychle stala oblíbeným mezi zkušenými gurmány. V roce 1919, bratři Barbieri, zakladatelé společnosti Aperol, se rozhodli přinést něco nového, co by přilákalo širší publikum. Tak vznikl Aperol Spritz, koktejl, který spojil svěží chutě s jemnou sladkostí, aby vytvořil lahodný nápoj pro všechny příležitosti.

V průběhu let se Aperol Spritz stal nedílnou součástí italské kultury. Především ve venkovských regionech severní Itálie se stal symbolickým aperitivem, který se podává před večeří a slouží k oživení chuti a přípravě žaludku na nadcházející jídlo. Jeho popularita však nezůstala omezena na Itálii, postupně se rozšířila do celého světa.

Dnes je Aperol Spritz hojně konzumován v barech, plážových klubech a ve společnosti přátel, kteří si užívají slunečného odpoledne nebo večera. Tento osvěžující koktejl se těší obrovské oblibě díky svému výraznému oranžovému odstínu, výrazné chuti a svěžesti, která ho činí ideálním nápojem pro příjemné posezení nebo oslavu v dobré společnosti.

Zajímavosti o Aperol Spritz

Aperol Spritz není jen obyčejný koktejl, je to symbol slunečních letních dnů, radosti a společenských setkání. Ale co dělá tento osvěžující nápoj tak zajímavým? Pojďme se podívat na několik fascinujících faktů a zajímavostí spojených s Aperol Spritz.

 1. Barvou do slunečního světla – Aperol Spritz se vyznačuje svou živou oranžovou barvou, která evokuje sluneční západ a letní energii. Tato barva je jedním z jeho rozpoznávacích znaků a přidává do každého sklenice neodolatelnou vizuální přitažlivost.
 2. Unikátní chuťová kombinace – Aperol Spritz přináší zážitek z harmonické kombinace chutí. Jeho dominantní chutí je hořkost s jemným pomerančovým nádechem, která je vyvážena lehkou sladkostí. Přidání prosecca a špetky sodovky vytváří osvěžující bubliny, které dodávají koktejlu svěžest.
 3. Společenský nápoj: Aperol Spritz je oblíbeným společenským nápojem v Itálii a je často konzumován jako aperitiv před jídlem. Je oblíbený na letních terasách, večeřích s přáteli nebo na oslavách.

Recept na Aperol Spritz

Ingredience

 • 60 ml Aperolu
 • 90 ml Prosecca
 • 30 ml sodovky (doporučujeme perlivou minerální vodu)
 • Led
 • Plátek pomeranče – na ozdobu, případně kousky můžete dát i do sklenice.

Postup

 1. Připravte si sklenici na Aperol Spritz. Doporučujeme použít velkou sklenici s vysokým okrajem, aby bylo dostatek místa pro ledové kostky a nápoj. Sklenice se velmi často používá na víno – viz. obrázek na začátku článku.
 2. Naplňte sklenici ledovými kostkami. Pokud preferujete silnější chuť, použijte větší množství ledu.
 3. Přidejte 60 ml (6cl) Aperolu do sklenice. Aperol je hlavní složkou tohoto koktejlu a dodá mu hořkou a sladkou chuť.
 4. Přilijte 90 ml (9cl) Prosecca. Prosecco je lehké italské šumivé víno, které dodá Aperol Spritzu svěžest a bublinky.
 5. Přidejte 30 ml (3cl) sodovky. Sodovka nebo perlivá minerální voda dodá koktejlu svěžest a mírnou perlivost.
 6. Jemně promíchejte sklenici, aby se ingredience spojily.
 7. Na okraj sklenice připevněte pár kusů čerstvého pomerančového plátku, který dodá nápoji dekorativní vzhled a jemnou citrusovou vůni. Zbylé kousky můžete vhodit do sklenice.

Aperol Spritz je připraven k podávání! Na zdraví!

A kde ochutnat luxusní Aperol Spritz?

Pokud se chcete ponořit do světa luxusu a vychutnat si Aperol Spritz v nejlepším provedení, existuje několik míst, která byste měli navštívit. Tyto vybrané destinace nabízejí nejen skvělý koktejl, ale také prostředí, které vám umožní zažít jedinečný a exkluzivní zážitek.

 1. Benátky, Itálie: Kde jinde začít než v místě, kde se Aperol Spritz narodil? Benátky jsou kolébkou tohoto ikonického koktejlu a nabízejí mnoho míst, kde si ho můžete vychutnat v luxusním stylu. Elegantní paláce s výhledem na kanály, stylové hotely a prestižní bary vytvářejí dokonalé prostředí pro luxusní Aperol Spritz zážitek.
 2. Mykonosu, Řecko: Mykonos je synonymem pro luxusní pláže a exkluzivní atmosféru. Na tomto řeckém ostrově najdete módní plážové kluby a stylové bary, kde si můžete užít Aperol Spritz v okouzlujícím prostředí. Odpočívejte na písečných plážích, obdivujte tyrkysové moře a nechte se hýčkat výjimečným servisem při ochutnávání tohoto lahodného nápoje.
 3. New Yorku, USA: New York je známý svými elegantními bary a střešními terasami s panoramatickými výhledy na město. Zde si můžete vychutnat Aperol Spritz s impozantním výhledem na mrakodrapy a rozsvícenou skyline města. Tak hurá za luxusem!

No a na závěr..

Aperol Spritz je bezpochyby osvěžující symfonií chutí, která pomůže přežít sluneční letní dny a přináší radost do našich životů. Jeho unikátní kombinace hořkosti, sladkosti a svěžesti vytváří neodolatelný koktejl, který si získal srdce milionů lidí po celém světě. Nechte se unést do světa slunečních letních dnů, osvěžení a radosti. Ať už jste kdekoli na světě, tato osvěžující symfonie chutí vás bude provázet a rozjasní vaše sluneční letní dny.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *