Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Bled: Tajemný klenot uprostřed slovinských Alp

Pokud hledáte dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu, pak byste se měli podívat do malebného městečka Bled, které se nachází v srdci slovinských Alp. Toto kouzelné místo je obklopené úchvatnou přírodou a nabízí mnoho možností pro turistické aktivity.

Bled je malé město s něco málo přes 8 000 obyvateli a nachází se přibližně 50 kilometrů od slovinského hlavního města Lublaně. Jeho nejvýraznější dominantou je jezero Bled, které je obklopené nádhernými horskými vrcholy. Toto jezero je také velmi oblíbené mezi turisty, kteří přijíždějí do Bledu z celého světa.

Jezero Bled se nachází v nadmořské výšce 475 metrů nad mořem a má rozlohu zhruba 1,5 kilometru čtverečního. Je poměrně mělké a jeho největší hloubka dosahuje pouze 30 metrů. Na jezeře se nachází malý ostrůvek s kostelíkem svatého Martina, který je přístupný pouze lodí. Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrůvek, je pronajmout si loďku a plout na vlastní pěst.

Okolo jezera vede turistická stezka dlouhá zhruba 6 kilometrů, která nabízí nádherné výhledy na jezero a okolní vrcholy. Stezka je vhodná pro pěší, cyklisty a běžkaře. Pokud nemáte vlastní kolo, můžete si ho pronajmout v některém z místních půjčoven.

Bled je také rájem pro vodní sporty. Na jezeře si můžete zapůjčit kajak, paddleboard nebo jachtu. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet i wakeboarding nebo vodní lyže.

V Bledu se také nachází hrad, který se tyčí na vysoké skále nad jezerem. Tento hrad byl postaven v 11. století a sloužil jako obranná pevnost proti nájezdům nepřátel. Dnes se v hradě nachází muzeum, které přibližuje historii Bledu a jeho okolí. Z hradu je krásný výhled na jezero a okolní hory.

Hrad Bled – Foto: pixabay.com

Další nezbytností pro každého návštěvníka Bledu je ochutnat jejich slavný dezert – Bledský kremrole. Tento sladký zákusek se skládá z křupavého těsta, plněného vanilkovou náplní a posypaného cukrovou polevou. Bledské kremrole najdete v mnoha místních cukrárnách a kavárnách.

V letních měsících se v Bledu koná mnoho kulturních a sportovních akcí, které přitahují tisíce návštěvníků. Například se zde koná každoroční mezinárodní veslařská regata, která patří mezi nejvýznamnější sportovní události v celé Evropě.

Pokud plánujete návštěvu Bledu, měli byste zvážit pobyt v některém z místních hotelů nebo penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vynikající služby a pohodlné ubytování v těsné blízkosti jezera. Ceny ubytování se samozřejmě liší podle sezóny, ale minimálně mimo sezóny se zde dá ubytovat za velmi příznivé ceny. Pro romantické duše je ideální volbou pobyt v hotelu na břehu jezera, kde se můžete probouzet s nádherným výhledem na jezero a hory a večer to stojí tak za to..

Jezero Bled večer – Foto: Pixabay.com

Bled je jedno z nejkrásnějších míst v Evropě a zaslouží si návštěvu každého, kdo má rád přírodu a odpočinek. Toto malebné město nabízí mnoho turistických atrakcí, kulturních akcí a skvělé možnosti pro sportovní aktivity. Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na svou další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto tajemného klenotu uprostřed slovinských Alp.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *