Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Booking – srovnávač hotelů

V dnešní době, kdy cestování je stále více populární a dostupné, je jedním z nejdůležitějších aspektů cestování správná (a levná) rezervace ubytování. Díky internetu a různým platformám pro rezervace ubytování, jako je Booking.com, se to stalo mnohem snazší. V tomto článku se podíváme na to, co je Booking.com, jak funguje a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Co je Booking?

Booking.com je internetová platforma pro rezervaci ubytování po celém světě. Vznikla v roce 1996 jako maličká nizozemská společnost a dnes patří pod nadnárodní Booking Holdings Inc. Jejím hlavním cílem je nabízet zákazníkům různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, apartmány, penziony, hostely a další, a to za přijatelné ceny.

Jak to funguje?

Rezervace na Bookingu je velmi jednoduchá. Stačí zadat město, do kterého chcete cestovat, datum příjezdu a odjezdu a počet osob. Poté se vám zobrazí seznam nabídek ubytování s různými cenami, hodnoceními a popisy. Můžete si vybrat ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a po dokončení rezervace získáte potvrzení o rezervaci a informace o ubytování.

Jednou z hlavních výhod Booking je jeho rozsáhlá nabídka. Na této platformě si můžete najít ubytování v téměř každém rohu světa, od malých penzionů až po luxusní hotely. Můžete také vybírat z různých typů ubytování, což vám umožní najít to nejvhodnější pro vaše potřeby.

Další výhodou Bookingu je možnost filtrování nabídek ubytování podle vašich požadavků. Například můžete vyhledávat ubytování podle ceny, umístění, hodnocení, vzdálenosti od atrakcí, typu ubytování a dalších kritérií.

Kontakt na Booking

Jak už víte, tak společnost Booking je velká společnost a kontaktní takové společnosti občas nemusí být jednoduché. Na webových stránkách samozřejmě naleznete kontaktní formuláře, ale často se tam objevuje komunikace formou emailů nebo mezinárodních hovorů. My jsme pro vás objevili telefonní čísla na českou podporu Bookingu. Pokud budete potřebovat něco urgentně vyřešit, tak jim můžete zavolat a domluvit se s nimi. Telefonní čísla jsou +420 221 475 711 a +420 221 475 700.

Na co si dát pozor?

U každého ubytování si řádně prohlédněte hodnocení, fotografie a popisy jednotlivých ubytování. Budete vědět co ubytování nabízí a zdali pokryje vaše potřeby. Nezapomeňte se podívat jaké jsou podmínky pro storno ubytování. Osobní zkušenost s tím nemáme, ale dočetli jsme se, že se může stát, že by nějaký hostitel po vás mohl na místě vyžadovat jinou částku, než za kterou jste si pokoj pronajali – v tomto případě stačí kontaktovat podporu Bookingu a vše vyřeší k vaší spokojenosti, ale doufáme, že vás nic takového nepotká.

Členské výhody na Bookingu

Booking dokáže ocenit věrné zákazníky. Proto používá věrnostní program Genius. Co to je?
Booking nabízí tři úrovně Genius programu tzv. slev. Úroveň Genius 1 dostanete ihned po registraci a dostanete 10 % slevu na ubytování. Úroveň Genius 2 získáte pokud během 2 let uskutečníte alespoň 5 pobytů a jako odměnu omáte 10-15 % slevu, snídani a upgrade pokoje zdarma (u vybraných hotelů). No a poslední úroveň Genius 3 získáte pokud během dvou let uskutečníte alespoň 15 pobytů. Jako odměnu získáte 10-20 % slevu, snídani a upgrade pokoje zdarma (u vybraných hotelů) a prioritní podporu u všech rezervacích. Pokud chcete získat ještě nějaké peníze zpět z vašeho ubytování, tak můžete využít tzv. cashback.

No a ve výsledku..

Nicméně, Booking není dokonalý. Někdy je velmi těžké najít to správné ubytování, zejména v sezóně, kdy jsou většinou všechny ubytovací kapacity obsazené, ale to není problémem samotné společnosti. Velkou výhodou je také mobilní aplikace společnosti dostupná jak na Android, tak i iOS.

Pokud plánujete cestovat bez cestovní agentury, tak Booking doporučujeme všemi deseti a pokud nejste fandou bookingu, tak existuje mnoho alternativ.. Příjemné cestování!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *