Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Budapešť – Termální lázně

Budapešť, známá svými architektonickými skvosty a bohatou historií, není jen městem památek, ale i relaxace a odpočinku. Jedním z nejcharakterističtějších prvků města jsou jeho termální lázně, které se staly symbolem zdraví, pohody a společenského života. V našem článku vám termální lázně trochu více přiblížíme a doporučíme ty, které v Budapešti stojí za navštívení.

Tradice a výhody termálních lázní

Tradice termálních lázní v Budapešti má hluboké kořeny, které se sahají až do doby, kdy Římané osídlili území Maďarska. První známé termální prameny byly objeveny právě v této oblasti. Od té doby se Budapešť stala synonymem pro termální lázně, které nejen odrážejí bohatou historii města, ale také nabízejí nespočetné výhody pro tělo, mysl a společenský život.

V středověku se lázně staly místem setkávání místních obyvatel, kteří zde nejen relaxovali, ale také diskutovali o aktuálních událostech a podíleli se na společenském životě. Budapešť se postupně stala lázeňským centrem, kde aristokraté i běžní občané hledali úlevu od bolestí a nacházeli místo pro společenské setkávání.

Jaké jsou výhody termálních lázní?

  • Léčivé minerály a blahodárné účinky – Prameny termálních lázní v Budapešti obsahují minerály, které jsou známy svými léčivými vlastnostmi. Koupání v těchto lázních pomáhá uvolnit svaly, snižovat stres a podporuje celkové zdraví pokožky.
  • Relaxace pro tělo a mysl
  • Oživení pokožky

Termální lázně, které najdeme v Budapešti

Termální lázně Széchenyi

Troufáme si říci, že tyto lázně jsou v celé Budapešti nejznámější jsou také největším termálním komplexem v Evropě a jedním z největších na světě. Tento komplex zahrnuje 18 termálních bazénů s teplotami od studené až po horkou vodu. Tyto lázně denně navštíví spousta turistů jedná se spíše o lázně pro turisty. Ceny jsou zde vyšší a kvalita vody v termálních lázních je nižší díky tomu, že lázně navštíví mnoho lidí. My doporučujeme raději navštívit jiné termální lázně, ale pokud nemáte problémy s cenami a nevadí vám přeplněné lázně, tak zřejmě není co řešit…

Gellértovy lázně

Další na seznam jsme vybrali Gellértův termální komplex, který patří také mezi nejznámější termální lázně v Budapešti. Dá se říci, že jsou podobné jaké Széchenyi. Mají 13 bazénů, sauny, venkovní, ale i vnitřní bazény.

Lázně Rudas

Lázně Rudas jsou turecké termální lázně, které mají původ už v šestnáctém století. Hlavní bazén nabízí jedinečný výhled na město a je otevřen pro koupání ve vybrané noci v týdnu. Turecké lázně jsou některé dny vyhrazeny pouze pro muže a nebo pro ženy, ale většinou pouze v dopoledních hodinách. Otevírací dobu a ceník najdete, tak jako vždy na oficiálních webových stránkách lázních Rudas. Lázně Rudas jsou méně známé jako Széchenyi nebo Gallértovy, takže se dá předpokládat, že zde může být lepší kvalita vody a méně lidí.

Lázně Lukács

Lázně Lukács jsou méně známé a spíše klidnější lázně, výhodou lázní je, že zde s největší pravděpodobností nebude přecpáno, voda je poměrně čistá a cena v porovnání s (omluvte nás) s „turistickými lázněmi“, které jsme zmínili výše je také nižší. Jedná se sice o menší lázně, než Széchenyi nebo Gallértovy, ale i tak mohou nabídnout 2 venkovní plavecké bazény a 6 termálními zážitkovými bazénů a sauny. Návštěva lázní Lukács vás určitě nezklame, právě naopak.

Závěrem

Termální lázně v Budapešti jsou známé svými minerálními prameny, které obsahují léčivé minerály. Koupání v těchto lázních není pouze relaxační zážitek, ale také prospívá pokožce a celkovému zdraví – termální voda je ideální k léčbě nemocí pohybového ústrojí. Do lázní si nezapomeňte vzít hygienické potřeby, plavky, ručník a nazouváky.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *