Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Budínský hrad – Pevnost s bohatou historií nad Dunajem

Budínský hrad je majestátní pevnost na pravém břehu Dunaje, stojící nad Budapeští, je ikonou historie, síly a nádhery. Svým výrazným profilem a bohatou historií přitahuje návštěvníky k prozkoumání tajemství a krás, které tato pevnost neskrývá.

Historie Budínského hradu

Budínský hrad má bohatou historii sahající až do 13. století. V průběhu staletí prošel několika přestavbami a změnami v majitelích, až se stal jednou z největších královských rezidencí ve střední Evropě. Během své historie byl svědkem mnoha významných událostí, a to jak vojenských, tak i kulturních.

Budínský hrad zaujímá dominantní pozici na kopci Gellért, nabízí nádherný výhled na Dunaj a přilehlou část Budapešti. Jeho architektura spojuje různé styly, od gotiky a renesance po baroko. Při procházce můžete obdivovat krásu korunní věže, Matyášova chrámu a Královského paláce.

Matyášův chrám a Rybářská bašta

Matyášův chrám je jedna z nejvýznamnějších historických památek v Maďarsku. Tato gotická katedrála byla svědkem mnoha korunovací a královských svateb. Její interiér zdobí nádherné fresky a oltáře, a z věže nabízí impozantní výhled na město.

Rybářská bašta je další perla Budínského hradu nachází se v těsné blízkosti Matyášova chrámu. Tato neoklasicistní stavba z počátku 20. století svou architekturou okouzluje návštěvníky a nabízí úchvatný pohled na Dunaj a Pestskou stranu města. Vytváří tak ideální místo pro odpočinek a bohužel mi si nemůžeme odpustit to, že Rybářská bašta je turistická atrakce. Naleznete zde předražený obchod se suvenýry, Starbucks, trdelníky, které níže koupíte za poloviční cenu a restauraci. Nicméně musíme opravdu souhlasit s tím, že výhled je zde moc krásný.

Závěrem

Budínský hrad je architektonickou perlou a památkou plnou historie, která určitě stojí za navštívení. Pokud plánujete cestu do Budapešti, tak Budínský Hrad, Matyášův chrám a Rybářskou baštu určitě nevynechejte!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *