Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Egypt – kdy je nejlepší počasí na koupání?

Egypt je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Nachází se v severovýchodní Africe a jeho hlavním městem je Káhira. Egypt je obklopen Středozemním mořem na severu a Rudým mořem na východě. Země je známá svými nekonečnými pouštěmi, pyramidami, starověkými chrámy a mnoha dalšími historickými památkami. V tomto článku se podíváme na to, kdy je nejlepší počasí na koupání v Egyptě.

Nejlepší období pro koupání

Nejlepší období pro koupání v Egyptě je od října po květen, kdy je teplota vody v Rudém moři příjemně teplá a většinou přesahuje 25°C. Toto období se v Egyptě nazývá „sezóna snů“ a je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci na pláži, potápění nebo jiné vodní aktivity. Teplota vzduchu v této době je také příjemná, s teplotami kolem 20 až 30°C, což je ideální pro ty, kteří nechtějí zažít příliš horké léto.

V letních měsících, tedy od června do září, může být voda v Rudém moři příliš horká a méně příjemná pro koupání. Teplota vzduchu se v této době pohybuje kolem 35 až 40°C, což může být pro někoho až příliš horké nebo spíše dusné. Pokud máte rádi horké počasí, teplou vodu a nevadí vám vyšší teploty, tak je tato doba pro vás ideální.

Je důležité si uvědomit, že v období od října až po květen bývají noci a brzké rána chladnější. Nejlepší období pro návštěvu Egypta závisí na vašich preferencích a záměrech. Pokud hledáte ideální podmínky pro koupání v Rudém moři, doporučujeme navštívit Egypt mezi říjnem a květnem. Pokud máte rádi horké počasí a nevadí vám vyšší teploty, můžete navštívit Egypt také v létě. Pokud však preferujete mírnější počasí a nižší teploty, nejlepší období pro návštěvu Egypta je v zimě nebo na jaře.

V Egyptě se dá koupat tedy celoročně. Důležité je myslet na to, že v zimních měsících zde v noci bývá chladněji a v letních měsících na slunci velké teplo – pro někoho až nepříjemné..

Zvláštní případy

V Egyptě se mohou vyskytnout situace, které mohou ovlivnit vaše plány na koupání, jako jsou silné větry a písečné bouře. Tyto situace jsou velmi výjimečné, ale stále se mohou vyskytnout, zejména v obdobích přechodu mezi ročními obdobími.

Silné větry jsou nejčastější v období od dubna do června a způsobují zvýšené vlny na moři. Velké vlny vám samozřejmě mohou negativně ovlivnit vaše vodní aktivity, ale jedná se o opravdu výjimečné situace.

Písečné bouře jsou další situací, která může ovlivnit vaše plány na koupání. Bouře se vyskytují v obdobích od března do května a od září do listopadu a mohou snížit viditelnost na pláži a moři. Pokud se vyskytne písečná bouře, je nejlepší zůstat na hotelu, ubytování a vyhýbat se vodním aktivitám.

Dalším faktorem, který může ovlivnit vaše plány na koupání, je teplota vody v Rudém moři. Jak už jsme zmínili – proč někoho může být v létě velmi teplá a zase naopak v zimě pro někoho spíše studená, ale myslíme si, že si teplotu moře zamilujete i tak.

V Egyptě se mohou vyskytnout různé přírodní situace, které mohou ovlivnit vaše plány na koupání. Objevují se ale zcela výjimečně a šance, že na ně narazíte je malá.

Co si vzít k vodě?

Prvním tipem je správné oblečení. Ať už jste na pláži nebo se jdete koupat, tak si berte oblečení – alespoň ze začátku. Slunce je zde velmi silné, takže se nezapomeňte mazat také opalovacími krémy a pít dostatek vody.

Další tipem jsou boty na koupání – na většině pobřeží se nachází mnoho mořských tvorů, nebezpečných kamenů a dalších objektů nebo živočichů o které byste se mohli zranit. Kupte si tedy boty na koupání, ať si dovolenou nepokazíte poraněnou nohou. My jsme si objednali boty z Aliexpressu a velmi dobře nám posloužily, ale můžete je klidně zakoupit i v tuzemsku – to už necháme samozřejmě na vás.

Jak už z našich článků víte, tak Egypt má krásný podmořský svět. Věříme, že se budete chtít potápět, šnorchlovat a sledovat ryby a mořské živočichy. Nezapomeňte tedy potapěčské brýle, šnorchl a další potřebné vybavení.

Na závěr

Egypt je skvělou destinací pro koupání, protože má krásný podmořský svět a neustále teplou vodu. Teď už záleží na vašich preferencích kdy se do Egypta rozhodnete letět. Důležité je nezapomenout na to, že slunce v Egyptě je daleko silnější, než na které jsme zvyklý. Pokud budete obezřetní a držet se našimi radami, tak si dovolenou užijete a zažijete spoustu zážitků.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *