Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Egypt – kdy letět do Egypta?

Egypt je země s bohatou historií a nekonečnými krásami, které ročně přitahují statisíce turistů. Pokud plánujete návštěvu této fascinující země, jednou z důležitých otázek je, kdy vyrazit. Egypt má velmi specifické klima a to může být rozhodující faktor pro plánování vaší cesty. V následujícím článku se podíváme na to, kdy je nejlepší čas letět do Egypta, co očekávat od počasí a jak si přizpůsobit plánování vaší cesty v závislosti na období, kdy Egypt navštívíte. Podstatné je samozřejmě zdali plánujete letět tzv. „na vlastní pěst“ nebo s některou z cestovních kanceláří.

Podnebí v Egyptě a jeho vliv na ideální dobu návštěvy

Egypt je zemí s horkým pouštním podnebím, kde se teploty v létě mohou vyšplhat až na 40 °C a více. V zimě se teploty pohybují kolem 20-25 °C, což je příjemnější, Ideální doba pro návštěvu Egypta je podzim nebo jaro, kdy teploty nejsou příliš vysoké a není takové horko, ale pokud se rádi opékáte, tak můžete vyrazit i v létě.

Na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad) je v Egyptě příjemné počasí, které umožňuje procházky a návštěvy památek bez toho, abyste trpěli velkým teplem. V těchto měsících jsou také většinou nižší ceny letenek a ubytování, což je určitě atraktivní.

V letních měsících (květen až září) jsou teploty nesnesitelné, zejména v oblastech jako je například Káhira nebo Luxor. Proto byste se v těchto měsících měli připravit na extrémní horko a vyhýbat se vysilujícím aktivitám během dne. Na druhou stranu, pláže na pobřeží Rudého moře jsou v létě velmi oblíbené a nabízí příjemné osvěžení a krásný podmořský svět. Takže spíše záleží jak si vaši dovolenou představujete.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty mnohem příjemnější než v létě, ale v noci bývá chladno a doporučujeme teplejší oblečení. V těchto měsících se stává, že jsou některé turistické atrakce zavřené nebo mají omezené otevírací hodiny, protože je to mimo hlavní turistickou sezónu. Nicméně, pokud se chystáte především na plážovou dovolenou, tak jsou i tyto měsíce vhodné, protože voda je stále teplá a sluníčko stále krásně svítí.

Sezóna na koupání nebo na památky je tu vlastně celoročně jelikož je zde neustále teplé počasí, ale nemusí pasovat každému…

Tipy pro návštěvu Egypta v období mimo hlavní turistické sezóny

Egypt je země s velmi rozmanitým klimatem a mnoha zajímavými místy k návštěvě. Pokud se chcete vyhnout davům turistů a užít si klidnější dovolenou, může být vhodné navštívit Egypt mimo hlavní turistickou sezónu.

Začátek a konec sezóny se mohou lišit v závislosti na oblasti, ale obecně platí, že hlavní turistická sezóna v Egyptě trvá od října do dubna. Pokud se rozhodnete navštívit Egypt v období mimo tuto sezónu, můžete se těšit na mnoho výhod.

První a nejvýraznější výhodou je nižší cena. Ceny letenek a ubytování jsou v období mimo sezónu často nižší než v hlavní turistické sezóně. Navíc můžete získat slevy na vstupném do muzeí a historických památek.

Další výhodou návštěvy Egypta mimo hlavní turistickou sezónu je menší nápor turistů na populární památky a atrakce. Díky tomu si můžete užít klidnou prohlídku a třeba si vyfotit ty nejkrásnější okamžiky bez davů turistů v pozadí.

V období mimo sezónu může být ale také trochu chladněji, hlavně v oblastech ležících na severu země. Vítr a déšť mohou být také problémem. Proto je důležité zkontrolovat před odjezdem počasí a s sebou vzít vhodné oblečení.

Přestože návštěva Egypta mimo hlavní turistickou sezónu má své výhody, je důležité si uvědomit, že některé atrakce a památky mohou být uzavřeny kvůli údržbě nebo opravám. Proto se doporučuje předem zkontrolovat otevírací dobu a dostupnost těch míst, které si přejete navštívit.

Při plánování návštěvy Egypta mimo sezónu je také dobré si uvědomit, že některé regiony mohou být v té době nebezpečné kvůli teroristickým aktivitám nebo politické nestabilitě. Proto je důležité pečlivě sledovat cestovní doporučení a informace o aktuální situaci v zemi, ale to se týká spíše v případě, že byste cestovali bez cestovní agentury. Pokud budete cestovat s cestovní agenturou, tak budete v bezpečí.

Jak plánovat svou návštěvu Egypta na základě klimatických podmínek

Egypt je země, kterou je možné navštívit po celý rok, ale při návštěvě byste měli zvážit klimatické podmínky a plánovat svou cestu v závislosti na svých preferencích a zájmech. V létě bývá v Egyptě velmi horko a sucho, s teplotami přesahujícími 40 stupňů Celsia. Tato doba je ideální pro ty, kteří chtějí strávit čas u moře nebo v bazénech. Pokud však máte zájem navštívit památky, jako jsou například pyramidy, může být tato doba neúnosná, ale určitě ji lze „přežít“.

Zimní období v Egyptě je mnohem mírnější než léto, což znamená, že je to ideální čas na návštěvu památek. Teploty jsou během dne stále příjemné a v noci se ochlazuje. Návštěva Egypta v zimě může být také výhodná, protože je méně turistů, což umožňuje menší fronty a méně přeplněné památky.

Pokud plánujete cestu do Egypta mimo hlavní turistickou sezónu, tedy na podzim nebo na jaře, měli byste zvážit, že se počasí může velmi lišit v závislosti na oblasti. V některých oblastech může být velmi horko a sucho, zatímco jinde může být chladno a vlhko. Doporučuje se tedy podívat se na předpověď počasí pro oblast, kterou chcete navštívit, a plánovat svou cestu v souladu s těmito informacemi.

Nejlepší dobou pro návštěvu Egypta jsou zimní měsíce, zejména pokud se chcete věnovat památkám. Avšak s dobrým plánováním můžete tuto zemi navštívit kdykoliv během roku a užít si to, co nabízí.

Jak se vyhnout turistickým davům a užít si Egypt v klidnějších obdobích

Egypt patří mezi oblíbené turistické destinace a v hlavní turistické sezóně bývají místní atrakce a památky přeplněné turisty. Pokud si přejete užít si Egypt v klidnějším období a vyhnout se turistickým davům, můžete zvážit následující tipy:

  1. Navštivte Egypt mimo hlavní turistickou sezónu – pokud vám to dovolí volný čas, tak můžete zvážit návštěvu Egypta mimo hlavní turistickou sezónu, která trvá od prosince do února. V této době můžete očekávat nižší návštěvnost turistů a nižší ceny ubytování a dalších služeb.
  2. Vyhněte se turistickým centrám – místo toho, abyste se soustředili na turistická centra jako Káhira, Gíza a Luxor, můžete zvážit návštěvu menších měst a vesnic. Tyto oblasti nabízejí stejně zajímavé zážitky jako hlavní turistická centra a bývají mnohem méně přeplněné turisty.
  3. Zvažte návštěvu míst mimo frekventované časy – Většinu památek a zajímavých oblastí lidé navštěvují v dopoledních, poledních a odpoledních hodinách. Pokud je navštívíte brzy ráno nebo později večer, tak zde bude méně lidí. Například, pokud chcete navštívit Velkou pyramidu v Gíze, můžete to udělat v pozdním odpoledni nebo brzy ráno, kdy bývají mnohem méně turistů.
  4. Plánujte dopředu – pokud plánujete návštěvu Egypta v hlavní turistické sezóně, měli byste rezervovat všechny své ubytování a vstupenky na památky dopředu. Pokud budete cestovat mimo sezónu, můžete být více spontánní a rozhodnout se o svých cestách a ubytování přímo na místě.
  5. Vyhýbejte se výletům v sobotu – v Egyptě je sobota volný den a mnoho místních rodin vyráží na výlety. Pokud se chcete vyhnout davům, můžete zvážit návštěvu hlavních turistických míst během pracovního týdne.

Na závěr

Tolik k tomu kdy cestovat do Egypta. Jak jsme zmínili, tak cestování do Egypta je vhodné kdykoliv, ale je potřeba myslet na co zdali chcete svůj čas věnovat moři nebo památkám a také dodržet pitný režim a krémy proti slunci. Návštěvu Egypta doporučujeme, protože to bude váš zážitek na celý život. Tak hurá za dobrodružstvím!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *