Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Eiffelova věž: Od světové výstavy k turistické atrakci

Eiffelova věž je ikonickou stavbou, která se nachází v Paříži v Francii. Tato věž je jednou z nejznámějších turistických atrakcí světa a přitahuje ročně miliony návštěvníků. Pokud se chystáte na cestu do Paříže, tak Eifelovu věž určitě nevynecháte, že?

Historie

Historie Eiffelovy věže sahá až do roku 1889, kdy byla postavena jako hlavní atrakce světové výstavy v Paříži. Architektem této věže byl Gustave Eiffel, který je také znám jako tvůrce dalších železných konstrukcí, jako například mostu Garabit v jižní Francii. Věž měla být původně postavena pouze na dobu výstavy, ale nakonec se stala stálou součástí pařížského panoramatu a dnes již velkou památkou.

Něco o Eiffelově věži

Eiffelova věž se skládá z tří pater, které jsou propojeny výtahem a schodištěm. Věž má celkovou výšku 324 metrů, což z ní činí nejvyšší stavbu v Paříži a jednu z nejvyšších stavb světa. Z vrcholu věže se nabízí nádherný výhled na město Paříž a okolí.

Kromě výhledu z vrcholu Eiffelovy věže se zde nachází také několik restaurací a obchodů s suvenýry. Pokud máte chuť na něco sladkého, můžete si vyzkoušet tradiční francouzskou zmrzlinu nebo si dát kávu v kavárně s výhledem na město.

Prohlídka věže

Návštěva Eiffelovy věže je však často spojována s frontami a dlouhými čekacími dobami. Proto se vyplatí plánovat návštěvu v předstihu a zakoupit si vstupenky online, aby se vyhnuli čekání v řadách. Pokud máte zájem o ještě větší zážitek, můžete si také rezervovat vstup na horší patra věže, kde se nachází skleněná podlaha a výhled dole až ke stromům.

Eiffelova věz foto: pixabay.com

Zajímavosti v okolí

Pokud máte dostatek času, můžete si také prohlédnout další památky v okolí Eifelovy věže. Například se můžete projít v krásných zahradách Champs de Mars, navštívit palác Trocadéro nebo se projet loďkou po Seině.

Pro milovníky umění se v blízkosti Eiffelovy věže nachází Muzeum květin a parfému, které je zaměřeno na vůně a květiny a nabízí interaktivní zážitek. Kousek od věže také najdete Musée de l’Homme, muzeum antropologie a etnografie, které je plné exponátů a výstav o různých kulturách a národech světa.

Kromě toho, že je Eiffelova věž krásnou a fascinující stavbou, má také velký historický význam. Byla postavena v roce 1889 k příležitosti 100. výročí Francouzské revoluce a měla symbolizovat moderní technický pokrok a inovace.

Dnes je Eiffelova věž nejen symbolem Paříže, ale také symbolem Francie a jednou z nejznámějších památek na světě. Každý rok ji navštíví miliony turistů z celého světa, aby se podívali na nádherný výhled a užili si krásy města z jedinečné perspektivy.

Návštěva Eiffelovy věže je krásným zážitkem a pokud budete v Paříži, tak ji určitě nevynecháte.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *