Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Hrad Vajdahunyad – Klenot Budapeště

Budapešť je známá svou bohatou historií a architektonickými skvosty. Mezi mnoha památkami, které lákají návštěvníky, vyniká jedinečný hrad Vajdahunyad. Tato působivá pevnost, která se nachází v parku Városliget je kombinací historie, kultury a architektonické krásy.

Historie hradu Vajdahunyad

Hrad Vajdahunyad byl postaven na počest tisíciletého výročí příchodu Maďarů do Karpatské kotliny. Původně postavený ze dřeva k této příležitosti v roce 1896, stal se oblíbenou atrakcí a byl později přestavěn z pevnějších trvanlivějších materiálů.

Hrad Vajdahunyad opravdu vyniká v jedinečné architektuře. Každá část hradu je replikou známých evropských hradů a zámků, což dává návštěvníkům možnost prozkoumat různé architektonické styly na jednom místě. Mezi významné repliky patří části zejména z hradů ve Vajdahunyadu (Transylvánie), Alcsútu, Bonnu a Segesváru.

Hrad Vajdahunyad není pouze fascinující architektonickou perlou, ale také domovem několika muzeí a expozic. Mezi nejvýznamnější patří Muzeum zemědělství, které vám nabídne pohled na historii maďarského venkova a Muzeum vodního hospodářství, které se zaměřuje na vodní cesty a systémy v Maďarsku.

Vajdahunyad se nachází uprostřed nádherného parku Városliget, což poskytuje návštěvníkům příležitost pro relaxaci a pohodovou procházku. V létě můžete posedět u malebného jezírka, v zimě si vychutnat bruslení na zamrzlém ledu a v období vánoční svátků zde bývají i vánoční trhy.

Závěrem

Každý putovatel světem, který plánuje navštívit Budapešť by neměl hrad Vajdahunyad minout. Hrad i okolní park vás okouzlí. Mimochodem kousek od hradu Vajdahunyad se nachází zoologická a botanická zahrada.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *