Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Hrádek u Nechanic – červený zámek u Hradce Králové

V srdci královehradeckého kraje se nachází zámek, který, i když se možná neřadí mezi ty nejznámější, určitě si zaslouží své místo v historickém a kulturním dědictví České republiky. Jedná se o Hrádek u Nechanic, zvaný také Červený zámek.

Historie zámku Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic je pozoruhodný svou unikátní architekturou a krásnou polohou na břehu řeky Orlice. Tento elegantní zámek byl postaven v 18. století na místě staršího gotického hradu. V průběhu své historie prošel několika renovacemi a úpravami, které mu dodaly jeho charakteristický barokní vzhled.

Zámek Hrádek u Nechanic je známý svou červenou fasádou, která mu vynesla přezdívku „Červený zámek.“ Tato barva fasády spolu s elegantními okny, střechou zdobenou věžemi a bohatou výzdobou vytváří dojem pohádkového paláce.

Interiér Zámku

Přestože zvenku může být zámek Hrádek u Nechanic okouzlující, tak jeho skutečný poklad se nachází teprve uvnitř. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny freskami, štuky a nádhernými malbami. Každá místnost v zámku je jako malá umělecká galerie, kde můžete obdivovat historický nábytek, vzácné knihy a sbírky uměleckých děl.

Při prohlídce se můžete projít několika místnostmi, včetně reprezentačního sálu, hudebního salónku a zámecké kaple. Každá místnost vypráví svůj vlastní příběh a nabízí pohled do života šlechty a aristokracie z doby minulé.

Návštěva Hrádku u Nechanic

Hrádek u Nechanic je skvělým místem pro jednodenní výlet nebo romantický víkend. Zámek je otevřen pro veřejnost a nabízí pravidelné prohlídky s průvodcem, který vás provede historií a krásou tohoto místa. Vstupenky do zámku si můžete zakoupit i online na oficiální webové stránce zámku.

Pokud máte rádi historii, kulturu a zámky, tak zámkem Hrádek u Nechanic budete určitě dojatí. Zámek je v moc pěkném stavu a jeho červený vzhled vás oslní.

Zámek jste mohli vidět například v pohádce Princ a Večernice.

Zámecký Park a Okolí

Kromě zámku samotného stojí za to prozkoumat i krásný zámecký park, který zahrnuje rozlehlé zahrady, romantické zákoutí, malebná jezírka a také velké golfové hřiště. Můžete si zde udělat procházku a odpočinout v klidné atmosféře, která je ideální pro odpočinek a fotografování.

K zámku se dostanete hromadnou dopravní dopravou, ale i osobním automobilem. Parkoviště je pár metrů od zámku. Po cestě k zámku narazíte i na menší kavárnu, tak si můžete občerstvit. V zámku si můžete zakoupit i suvenýry v podobě magnetek, postaviček a odznaků.

Závěr

Pokud plánujete dovolenou nebo cestu do královehradeckého kraje, tak byste zámek Hrádek u Nechanic neměli určitě vynechat. Jeho krása vás překvapí a budete obohaceni o další krásný zážitek… tak putujte světem!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *