Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak najít levné ubytování na cestách?

Cestování je jednou z nejkrásnějších zážitků, které můžete zažít. Pro mnoho lidí je však cestování spojeno s vysokými náklady, zejména na ubytování. Nicméně, pokud víte, jak hledat a najít levné ubytování na cestách, můžete ušetřit spoustu peněz a užít si své cestování bez nadměrných nákladů. V tomto článku si proto představíme několik způsobů, jak najít levné ubytování na cestách.

Použijte srovnávače ubytování

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít levné ubytování na cestách, je použití srovnávačů ubytování. Existuje mnoho webových stránek, které vám umožní porovnat ceny a poskytnou vám seznam různých možností ubytování. Srovnávače vám také umožní filtrovat výsledky podle vašich preferencí, jako je poloha, cena nebo hodnocení od ostatních hostů.

Využijte last minute nabídky

Pokud jste flexibilní, můžete využít last minute nabídky a získat levnější ubytování. Mnoho hotelů, hostelů a Airbnb nabízejí slevy na poslední chvíli, pokud mají volné pokoje nebo apartmány. Tyto slevy mohou být až 50% ceny původní rezervace. Existují také webové stránky jako LastMinute.com nebo HotelTonight, které nabízejí slevy na last minute ubytování.

Zvažte alternativní typy ubytování

Kromě tradičních hotelů a penzionů existuje mnoho alternativních typů ubytování, které jsou levnější a mohou poskytnout zajímavější zážitek. Například můžete zkusit couchsurfing, což je koncept, kdy vás místní hostí v jejich domě zdarma. V dnešní době je couchsurfing poměrně oblíbený, ale určitě není pro každého. Další možností je WWOOFing, což je dobrovolnická práce na biofarmách, kde získáte ubytování a stravu zdarma výměnou za práci.

Další alternativou jsou hostely. Ty nabízejí cenově dostupné pokoje nebo společné místnosti, kde se ubytujete za velmi nízké ceny. Hostely také často nabízejí sociální aktivity a zajímavé zážitky jako výlety a prohlídky města, což je skvělý způsob, jak poznat nové lidi a prozkoumat nové místo.

Vyhněte se turistickým oblastem

Ubytování v turistických oblastech je obvykle dražší než v jiných částech města. Pokud tedy hledáte levné ubytování, zkuste se ubytovat mimo turistické oblasti. Například v menších městech a vesnicích můžete najít ubytování za mnohem nižší ceny. V menších městech a vesnicích můžete také zažít místní kulturu a tradice.

Rezervujte výhodnější pokoje

Pokud vám nevadí sdílení pokoje s dalšími lidmi, můžete zvážit sdílené pokoje nebo pokoje s větším počtem lůžek. Tyto pokoje jsou obvykle levnější než soukromé pokoje. Pokud vám nevadí spát na nafukovací matraci nebo v karavanu, můžete také zvážit kempování. Tento typ ubytování je často levnější a poskytne vám skvělý zážitek při cestování.

Získejte slevy pomocí kreditních karet

Některé kreditní karty nebo webové portály nabízejí slevy na ubytování v určitých hotelech nebo sítích hotelů. Případně peníze zpět za provedenou objednávku. Pokud tedy plánujete cestovat, zkontrolujte, zda vaše kreditní karta nabízí nějaké slevy na ubytování a nebo využijte cashback.

Sledujte sociální sítě a newslettery

Některé hotely, hostely a Airbnb majitelé nabízejí slevy na ubytování prostřednictvím sociálních sítí a newsletterů. Můžete sledovat jejich oficiální účty na sociálních sítích a přihlásit se k odběru newsletteru, abyste byli informováni o aktuálních nabídkách a slevách.

Rezervujte s dostatečným předstihem

Rezervování ubytování s dostatečným předstihem může také pomoci najít levnější možnosti. Pokud víte, kdy chcete cestovat, rezervujte si ubytování co nejdříve. Mnoho hotelů a Airbnb majitelů nabízí slevy za předčasnou rezervaci, a to až o několik měsíců dopředu. Pokud tedy víte, kdy budete cestovat, zkuste si ubytování rezervovat co nejdříve.

Zkuste kempovat

Pokud vám to situace a možnosti dovolí, tak kempujte. Není nic hezčího, než usínat a sledovat krásnou noční oblohu a dýchat čistý vzduch. A pokud nebudete ubytování v kempu, tak jste ubytování víceméně zadarmo. V kempu zaplatíte pár drobných a máte nejlevnější ubytování.

Vyhněte se sezónním obdobím

Během sezónních období, jako jsou letní prázdniny nebo Vánoce, jsou ceny ubytování vysoké. Pokud tedy chcete najít levné ubytování, vyhněte se těmto obdobím. Místo toho cestujte mimo sezónu, kdy jsou ceny ubytování nižší.

Najít levné ubytování na cestách může být náročné, ale ne nemožné. Existuje mnoho způsobů, jak najít levné ubytování, a některé z nich jsme zde popsali. Zvažte, které z těchto tipů vám nejlépe vyhovují a jaké jsou vaše potřeby během cestování. Doufáme, že jsme vám pomohli. S trochou plánování a hledání můžete najít levné ubytování, které vám umožní ušetřit peníze a zároveň si užít své cestování.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *