Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak se vyrovnat s pásmovou nemocí?

Pásmovou nemoc – v angličtině „Jet lag“ je nevyhnutelnou součástí cestování, zejména pokud cestujete přes několik časových pásem. Většina lidí trpí následky pásmové nemoci, jako jsou problémy se spánkem, únavou, ztrátou koncentrace a narušením trávení. V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, jak se vyrovnat s pásmovou nemocí.

Přizpůsobte si svůj spánkový režim před odletem

Přizpůsobte si svůj spánkový režim tak, aby byl co nejbližší tomu, co očekáváte na své destinaci. Pokud cestujete na východ, snažte se vstávat dříve a jít spát dříve. Pokud cestujete na západ, snažte se vstávat později a jít spát později.

Udržujte hydrataci

Udržujte dostatečnou hydrataci během letu. Pití alkoholu nebo kofeinu může zhoršit příznaky pásmové nemoci, takže se snažte pít spíše vodu nebo bylinkový čaj.

Zůstaňte aktivní

Snažte se během letu zůstat aktivní, pokud to situace dovolí.

Snažte se přizpůsobit se místnímu času co nejdříve

Přizpůsobte si své aktivity místnímu času co nejdříve po příletu. Pokud přiletíte večer, snažte se co nejdříve jít spát. Pokud přiletíte ráno, snažte se co nejdříve aktivovat.

Využijte sluneční světlo

Sluneční světlo může být užitečné při boji proti pásmové nemoci. Pokud přiletíte během dne, snažte se co nejdříve vyjít ven a být na slunci. Pokud přiletíte v noci, snažte se co nejdříve dostat do tmavé místnosti.

Použijte přírodní léky a bylinky

Existuje několik přírodních léků, které mohou pomoci při pásmové nemoci. Některé z nejznámějších jsou melatonin a bylinky jako například valeriána nebo meduňka. Na každé tělo fungují doplňky stravy jinak, takže buďte obezřetní.

Snažte se minimalizovat stres

Stres může zhoršit příznaky pásmové nemoci, takže se snažte minimalizovat stresové situace před odletem a po příletu. Plánujte svůj let co nejvíce dopředu, abyste minimalizovali stres z organizace cesty.

Snažte se neusnout hned po příletu

Snažte se neusnout hned po příletu, pokud to není nezbytně nutné. Dávejte si pozor, abyste neprospali celý den, protože to může zhoršit příznaky pásmové nemoci.

Buďte trpěliví

Pásmová nemoc je přirozená reakce těla na změny časových pásem a trvá několik dní, než se tělo přizpůsobí novému času. Buďte trpěliví a dejte tělu čas, aby se přizpůsobilo novému časovému režimu.

Vy znáte své tělo nejlépe

Nejlépe své tělo znáte vy a nikdo jiný, ikdyž možná zkušenosti s pásmovou nemocí nemáte, tak víte jaké metody na vaše tělo fungují. Řiďte se zdravým rozumem a určitě se s pásmovou nemocí vypořádáte co nejdříve.

Doufáme, že vám náš článek s několika tipy jak se vyrovnat s pásmovou nemocí pomohl a o to více si užijete váš let. Máte nějaký tip, který zde ve článku nezazněl? Pochlubte se s ním na naší facebookové skupině.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *