Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak se zabavit při delším cestování?

Cestování je vzrušující a otevírá nám možnost objevovat nová místa, kultury a zážitky. Ale někdy může být cesta delší a vyžadovat více času a trpělivosti. Během dlouhých cest v autech, vlacích nebo letadlech se může stát, že se nudíme nebo cítíme nepohodlně. Ale nezoufejte! Existuje mnoho způsobů, jak se při delším cestování skvěle zabavit a využít čas efektivně. V tomto článku vám přinášíme řadu tipů a nápadů, jak si zpříjemnit cestování a využít ho na maximum. Bez ohledu na to, jestli cestujete s rodinou, přáteli nebo sami.

Čtěte si

To už je taková klasika. Poradí vám to zřejmě každý, proto ani čtení nechybí v našem seznamu tipů co dělat při delším cestování. Číst si můžete v mnoha oblastech od knih až po různé časopisy, komiksy. Pokud vám nevadí číst během jízdy z mobilního telefonu, tak si můžete přečíst nějaký zajímavý článek z našeho webu. Obsahu zde máme mnoho.

Sledujte filmy nebo poslouchejte

Velmi oblíbenou aktivitou při cestování je také sledování filmů, seriálů nebo poslouchání písniček či podcastů. Věnování se této aktivitě vám zabere spoustu času a cestování vám tak bude lépe utíkat, ale dejte si pozor, ať váš zvuk z vašeho zařízení neruší okolí.

Zahrajte si hru na hádanky

Pokud necestujete sami, tak příjemnou aktivitou může být, když se svým společníkem či společníky budete hrát hru na hádanky, případně samozřejmě i jinou slovní hru (slovní fotbálek atd.), ale my máme nejraději hru zmíněnou na hádanky. Jeden ze skupiny či dvojce si myslí nějakou slavnou osobnost a druhý mu pokládá otázky a snaží se zjistit o koho se jedná. Ten první odpovídá pouze ano/možná/ne. Je to poměrně zábavná hra a určitě si s ní užijete spoustu zábavy a zabijete dost času. Hrát můžete i nějakou cestovní společenskou hru.

Maluj a hádej

Zahrajte si i další známou hru – maluj a hádej. Každý ji nazývá odlišně, ale podstata hry je stále stejná. Můžete ji znát třeba ze společenské hry Activity. Tato zábava je vhodná hlavně pro děti, protože buďto malují nebo hádají a rozvíjí tím své dovednosti nebo představivost. Hra spočívá v tom, že jeden hráč maluje nějaký tvar, objekt a druhý hádá. Po hře se vystřídáte. Pokud hráč kresbu uhodne, tak si přičte bod. Jedná se o velmi příjemnou zábavu na dlouhou cestu.

Odpočívejte

To je také častá rada, ale odpočinek určitě nikdy neuškodí. Odpočívá při cestování nemusí být zrovna nejpohodlnější, ale určitě je to dobré využití volného času a naberete alespoň síly a v cílové destinaci budete tzv. „fresh“.

Pracujte

No a teď tu máme přesný opak. Jste spíše workoholici a rádi pracujete? Spoustu prací lze vykonávat i při cestování. Pokud vaši práci či hobby koníček nelze vykonávat během cestování, tak se vzdělávejte. Existuje vzdělávacích programů nebo webových stránek. Budeme rádi, když zvážíte možnost obsahově přispívat na našem webu – více informací.

Poslouchejte podcasty nebo hudbu

To je už taková klasika.. proč si dlouhou cestu nezpříjemnit vaši oblíbenou hudbou nebo nějakými zajímavými podcasty případně videi?

Pozorujte okolní krajinu

Pokud cestujete autem, busem nebo vlakem, tak si můžete vychutnat a pozorovat okolní krajinu. I z dopravního prostředku můžete vidět mnoho zajímavých míst a nebo památek.

Spojte se s ostatními

Zkontrolujte si své emaily, napište či zavolejte rodině, kterou jste dlouho neviděli nebo neslyšeli a obnovte nebo upevněte vaše vztahy.

Nastudujte si cílovou destinaci

Na všechno máte dost času nebo nestíháte? Během cestování si můžete nastudovat cílovou destinaci, objednat služby – vozidla, ubytování a nebo se podívat zdali po cestě nenarazíte na něco zajímavého.

Ať už se tedy při dlouhé cestě zabavíte jakkoliv, tak věříme, že si cestu na vaši cílovou destinaci užijete a doufáme, že alespoň některý z našich tipů vám pomůže si užít dlouhé cestování.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *