Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak vybrat ten pravý batoh na cestování?

Bez ohledu zdali plánujete relaxační pobyt na pláži v tropickém ráji nebo dobrodružný výlet po Evropě, tak vaše putování světem bude vyžadovat dobrý batoh. Dobrý batoh vhodný na cestování vám pomůže nejenom praktickým uložením vašich věcí, ale i k pohodlnému cestování. Vybrat správný batoh může být obtížné, ale my vám pomůžeme rozeznat důležité faktory při výběru batohu a dáme pár tipů na ty správné batohy.

Kapacita a velikost

Prvním a základním krokem při výběru batohu je zvážení, kolik věcí budete potřebovat vzít s sebou. Cestujete lowcost nebo máte dovolenou prostřednictvím cestovní kanceláře? Tato otázka je poměrně důležitá, protože na lowcost výlet si vezmete méně věcí jak na výlet do Egypta např. s cestovní kanceláří Blue-Style. Batohy si vyberete v různých objemech od malých daypacků až po velké batohy na delší expedice. Musíte vybírat pečlivě, ať zbytečně nenosíte velkou váhu, ale ať nezapomenete či nenecháte důležité věci doma.

Typ batohu

Jaký je druh vašeho cestování? Jedná se o další klíčový faktor při výběru správného typu batohu. Pokud se chystáte na výlety do divoké přírody a trekking, zvolte trekkingový batoh s výkonným zádovým systémem. Pro klasické cestovatele, kteří se pohybují z místa na místo, bude vhodný cestovní batoh s dobře organizovanými kapsami a komorami (např. pro notebooky). Někteří preferují hybridní batohy, které kombinují výhody obou typů. To už záleží samozřejmě na vašich preferencích.

Materiál a odolnost

Další důležitý faktor je materiál a jeho odolnost. Batoh by měl být vyroben z odolného materiálu, který odolá opotřebení a náročným podmínkám. Nylonové a polyesterové látky jsou často dobrým výběrem. Důležitý je také správný zip a odolné švy. Batoh by měl vydržet náročné cesty a dobrodružství.

Pohodlí a záda

Pohodlí je nepostradatelným faktorem. Při cestování batoh na sobě budete mít velmi často a zády máte pouze jedny, tak dobře pasující batoh je důležitý. Zkontrolujte, zda má batoh ergonomicky tvarovaný zádový systém a dostatečně polstrované ramenní popruhy. Možnost nastavení délky popruhů je také výhodou, aby batoh seděl pohodlně na vašich zádech.

Organizace a přístupnost

Důležité je, aby batoh měl dobře organizovaný vnitřek s různými kapsami a komorami pro snadný přístup k vašim věcem. Případně, aby batoh chránil cennosti jako jsou cestovní doklady, notebook, osobní věci a další. Vnější kapsy se vám také hodí pro uskladnění méně potřebných věcí, případně odpadků, určitě je v budoucnu oceníte.

Jaké batohy doporučujeme?

Je těžké doporučit správný batoh pro široké spektrum čtenářů, už víte podle jakých kritérií vybírat správný batoh, ale i tak vám pár batohů rádi doporučíme. Nezapomeňte, že je důležité vybírat podle sebe a svých preferencích.

CabinZero Classic absolut black 44 l

Tento batoh je zřejmě TOP, ale sto lidí sto chutí. Jedná se o prostorný palubní batoh CabinZero má celkový objem 44 litrů, a tak do něj můžete zabalit vše potřebné na víkendový i delší pobyt. robnosti, notebook a cestovní doklady uložíte do samostatných kapes, takže vždy bez problému najdete to, co právě potřebujete. Objem a rozměry batohu lze uzpůsobit pomocí bočních kompresních popruhů. Zip hlavní komory můžete uzamknout a díky štítku Global Luggage Tracker k vám batoh snáze najde cestu zpět v případě, že se vám ztratí a někdo ho najde. Jednoznačný vítěz pleteme se?

Zobrazit batoh

CabinZero Classic Absolute black 36 l

Tento batoh je ideální na cestování a jeho střední velikost vás potěší. Má kapsu na notebook a cennosti. Má speciální YKK zip, který lze uzamknout a navíc batoh má dvě ucha – můžete jej nosit jako batoh, ale i jako tašku. Horste a to není vše! Zavazadlo je vyrobené z nepromokavého polyesteru, takže i za deště budou veškeré vaše věci bezpečně v suchu. Batoh má navíc dvě pevná a polstrovaná ucha, pomocí nichž ho můžete nosit i v ruce jako tašku. Na cestování se hodí, pleteme se?

Zobrazit batoh

CabinZero MINI ULTRA-LIGHT

Odolný mini palubní batoh, který je navíc pohodlný a nízkonákladové letecké společnosti budou milovat? Tohle bude asi správná volba. Tento batoh by neměl mít problém se dostat kamkoliv s lowcost cestováním, ale poslouží samozřejmě i na jakékoliv jiné cestování. Je to prostě vhodný společník na menší na cesty.

Zobrazit batoh

Závěrem

Může se zdát divné, že námi doporučené batohy jsou všechny od značky CabinZero, ale tento článek touto značkou podporován není. CabinZero vytváří opravdu kvalitní batohy vhodné pro cestování, ale to neznamená, že si musíte batoh kupovat přímo od této značky. Vyberte si batoh vhodný na váš typ cestování dle vašich požadavků. Nicméně věříme, že vám naše tipy pomohly. Tak putujte světem!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *