Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Jak využívat cashback?

Cashback je způsob, jakým můžete získat zpět část peněz, které utratíte za nákupy. Tato výhodná možnost se stává stále populárnější, a není divu. Proč byste nechtěli dostat něco zpět z peněz, které utratíte? V našem článku vám cashback představíme, dozvíte se jaké jsou výhody a nevýhody cashbacku a také jaké cashbacky využívat.

Co Je cashback?

Cashback je program, který nabízí zpětnou peněžní odměnu za nákupy, které provedete. Základním principem cashbacku je to, že zákazník obdrží zpět určitý procentuální podíl z částky, kterou utratí za produkty nebo služby dané společnosti. Jednoduše řečeno, když nakoupíte něco přes cashbackovou platformu, získáte zpět určitý procentní podíl z celkové částky, kterou jste utratili. Tento podíl se může lišit v závislosti na obchodu a nabídce. Tato částka se typicky pohybuje v rozmezí od 1% do 5%, ale může být i vyšší nebo nižší, záleží to na podmínkách programu a konkrétní společnosti.

Jak cashback využít v praxi?

Prvním krokem k využití cashbacku je vybrat si cashbackovou firmu, která vám bude vyhovovat. V Česku můžete nalézt firmy jako jsou Tipli, Hamty, Plná Peněženka a další.. Za nás doporučujeme poslední zmíněnou – Plnou Peněženku. Jakmile si vyberete vhodného poskytovatele cashbacku, tak je potřeba si u něj registrovat účet. Po úspěšné registraci a přihlášení si už pak stačí na stránkách cashbacku vybrat obchod ve kterém chcete nakoupit nebo sjednat službu (např. cestovní pojištění) a zakoupit zde požadovanou věc. Do několika dní obdržíte peníze zpět na váš cashback účet v procentech, které byli uvedeny u cashbackové firmy.

Například – Pokud si sjednáme cestovní pojištění v hodnotě 800 Kč u společnosti AXA a využijeme cashback Plné Peněženky, tak získáme 48 Kč zpět. Je možné, že si řeknete, že je to málo, ale jedná se o peníze zpět pouze ze sjednaného cestovního pojištění. Peníze zpět můžete obdržet ze spoustu eshopů a firem provozující služby. Pokud občas nakupujete online, tak se vám částka z cashbacku bude postupně zvyšovat.

Výhoda Plné Peněženky je, že vyplácí už od 1 Kč a má ve svém cashback programu mnoho eshopů a firem, takže ušetřená částka bude krásně skákat. Není nutné se registrovat u Plné Peněženky, ale u této firmy cashback využíváme my a jsme nadmíru spokojeni.

Závěr

Cashback je skvělý způsob, jak šetřit peníze při nákupech, ale i cestování, zejména pokud často nakupujete online nebo provádíte větší nákupy.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *