Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Kolmanskop – město zakopané v písku

Někde uprostřed nekonečné Namibské pouště, kde vítr nese tajemné šepoty minulosti, leží Kolmanskop. To, co kdysi bývalo diamantovým centrem, je nyní pohlceno pískem, vytvářející unikátní kulisu opuštěných budov a ztracených příběhů. Připojte se k nám na cestě za záhadnými, opuštěnými místy.

Historie Kolmanskop

Historie Kolmanskopu začala v roce 1908, kdy vláda Německé jihozápadní Afriky (dnešní Namibie) přišla s objevem diamantů v této oblasti. Objevování diamantů způsobilo rychlý příliv obyvatel a vzniklo malé osídlení v písečných dunách. To byl počátek Kolmanskopu, pojmenovaného podle svého německého zakladatele, Wilhelma Kolmanna.

Během několika let se Kolmanskop díky nalezišti diamantů proměnil v město bohatství a luxusu. Domy byly postaveny ve stylu německé architektury té doby, a v městském centru vznikly impozantní budovy, jako byl kulturní dům, nemocnice, kulečníkový sál a dokonce i kasino. Toto město bylo symbolem bohatství a civilizace uprostřed pouště.

Jako rychle přišlo bohatství, tak rychle i odešlo. Po první světové válce se těžba diamantů přesunula do jiných oblastí, což znamenalo začátek konce pro Kolmanskop. Obyvatelé postupně opouštěli město, a do roku 1954 bylo úplně opuštěné. Písečné duny pomalu pohltily budovy, vytvářejíce surreální scenérii, kterou můžeme vidět dnes.

Informace o Kolomanskopu

Kolmanskop se nachází poblíž města Lüderitz v Namibii, mimo toto město a letiště v okolí opravdu nic není. Dopravit do Kolmanskopu se můžete z zmíněného města Lüderitz. Pokud se místo rozhodnete navštívit, tak nezapomeňte, že se nachází hluboko v poušti. Proto je nejlepší jej navštívit buďto brzo ráno nebo pozdě večer…. jo a nezapomeňte na fotoaparát.

Závěrem

Prohlídka Kolmanskopu bude nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele a fotografa. Pokud milujete opuštěné místa, tak Kolmanskop vás určitě překvapí a potěší zároveň stejně jako například japonská Hašima.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *