Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Koloseum – Symbol antického Říma a nekonečného uměleckého dědictví

Vítejte v Římě!

V Římě se nachází jedna z nejznámějších a nejimpozantnějších historických památek na světěKoloseum. Toto monumentální římské amfiteátrum se pyšní nejen svou velikostí, ale také bohatou historií. Pokud tedy plánujete návštěvu Říma, nenechte si ujít toto jedinečné místo.

Historie

Koloseum bylo postaveno v roce 70 n.l. za císaře Vespasiana a jeho syna Tita a sloužilo jako místo pro gladiátorské zápasy a další veřejné akce, jako například hon na divoká zvířata. Toto amfiteátrum se mohlo pochlubit kapacitou až 50 000 diváků a jednalo se tak o jedno z největších amfiteatrů v antickém světě.

Koloseum je postaveno z místního vápence a mělo původně tři patra. Dnes se zachovalo pouze přízemí a druhé patro, avšak přesto dodnes impozantní stavba fascinuje svými rozměry a architektonickou krásou. Vstup do amfiteátru byl zdarma pro veřejnost a byl jedním z císařských způsobů, jak získat si přízeň obyvatel.

Díky svému architektonickému a historickému významu bylo Koloseum zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1980.

Památky v okolí

Pro návštěvníky je Koloseum jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Římě a celé Itálii. Kromě samotného amfiteátru můžete navštívit i nedaleké fórum Romanum, kde se nacházejí další antické památky, jako například chrámy, baziliky a oblíbené římské památky, jako například obchody a tržiště.

Při návštěvě Kolosea můžete využít služeb audio průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii Kolosea. Pokud máte možnost, navštivte Koloseum v ranních hodinách, kdy ještě není tolik turistů a můžete si tak v klidu užít tu správnou atmosféru.

Vstupenky

Za zmínku stojí také fakt, že vstupenky do Kolosea se rychle vyprodávají, takže je vhodné si je dopředu rezervovat online.

Prohlídka Kolosea je skutečně pohlcující a výklad průvodce je velmi zajímavý. Návštěvou získate mnoho informací nejen o samotném Koloseu, ale také o antickém Římě. Kromě hlavní arény lze navštívit také podzemí Kolosea, které sloužilo jako skladové prostory a pro přípravu gladiátorských her. Z podzemí lze vidět také chodby, které vedly gladiátory do arény.

Koloseum je skutečně fascinující místo, které nabízí návštěvníkům úžasný pohled do minulosti. Pro milovníky historie a antiky je návštěva tohoto místa nezbytností.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *