Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Les Království – přehrada jako z pohádky

Královéhradecký kraj v České republice je domovem mnoha malebných a fascinujících míst, která nabízejí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také zajímavou historii. Jedním z těchto míst je Les Království, bývalá přehrada, která nyní slouží jako přírodní rezervace a místo klidu pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu. V čem, že je kouzlo této přehrady?

Historie Lesa Království

Historie Lesa Království sahá do druhé poloviny 20. století, kdy zde byla vybudována vodní nádrž, známá jako Přehrada Království. Tato nádrž byla využívána pro vodní hospodářství a zásobování vodou pro okolní oblasti. Jednou z hlavních motivací vybudovat v této oblasti přehradu bylo kvůli častým povodním.

Dnes je přehrada častým cílem turistů, protože má velmi okouzlující až pohádkový nádech.

Architektura přehrady

Délka hráze je přibližně 220 metrů a výška 40 metrů. Z hráze je krásný výhled na přehradu, ale co vás zřejmě více oslní jsou kouzelné pohádkové brány, které se zde nachází. Věříme, že se vám i dětem budou líbit. V okolí se nachází i několik restaurací kam můžete zaskočit na dezert a nebo přehradu obejít. Procházku u vody v příjemném lesním prostřední určitě oceníte.

Les Království je známý pro svou přírodní krásu a klidnou atmosféru. Lesní porosty, které obklopují přehradu, nabízejí nádherné výhledy a ideální prostředí pro procházky a turistiku. Les Království je také oblíbeným místem pro rybolov, a to především díky bohatství ryb. Pro rybáře je to ideální místo k relaxaci a chytání ryb v poklidné atmosféře.

Přehrada Les Království Foto: putovanisvetem.cz

Návštěva Lesa Království

Pokud se rozhodnete Les Království navštívit, tak určitě nebudete litovat. Pohádkové brány, které se zde nacházejí vás oslní a získáte velmi příjemný zážitek. Tento zážitek navíc můžete spojit s příjemnou procházku v okolí a užít si krásnou okolní přírodu. Parkování pro osobní automobily u přehrady je zdarma, ale je pravděpodobné, že bude obsazeno. Žádné vstupné na přehradu není.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *