Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Luhačovice – léčebné lázně v srdci Moravy

Luhačovice je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších lázeňských měst v České republice, nacházející se na jihu Moravy. Město se rozkládá v údolí mezi Vizovickými a Hostýnskými vrchy, což z něj činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Luhačovice se proslavilo díky svým minerálním pramenům, které jsou bohaté na minerály a stopové prvky a jsou ideální pro léčbu mnoha zdravotních potíží.

Historie Luhačovic

Luhačovice jsou jedny z nejstarších lázní v České republice, se záznamy o léčebných pramenech sahající až do 17. století. V roce 1888 byly Luhačovice povýšeny na město a následně se staly jedním z nejvýznamnějších lázeňských center Rakousko-Uherska. V té době sem začali jezdit lidé z celé Evropy, včetně mnoha slavných osobností, jako byli například Tomáš Garrigue Masaryk, Karel Čapek nebo Sigmund Freud.

Kolonáda Foto: putovanisvetem.cz

Luhačovice se proslavily především díky svému léčivému klimatu a minerálním pramenům, které jsou bohaté na hořčík, vápník, draslík a další stopové prvky. Tyto prameny se používají pro léčbu mnoha zdravotních potíží, jako jsou například nemoci srdce a cév, dýchací potíže, revmatismus nebo nervové poruchy.

Zajímavá místa v okolí

Okolí Luhačovic nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například:

  1. Zlín – moderní průmyslové město založené Tomášem Baťou, které je dnes známé svými architektonickými památkami a Zoo Lešná.
  2. Jezírko lásky – jedná se o vodní nádrž v Luhačovicích, kde podle pověstí je pro štěstí v lásce, manželskou stálost a věrnost potřeba omočit v jezírku levý ukazováček.
  3. Přehrada a kolonáda v Luhačovicích.

Co se týká ubytování, Luhačovice nabízejí širokou škálu možností, takže o ubytování opravdu není nouze. Od luxusních hotelů, přes penziony a apartmány, až po kempy a chaty. Většina hotelů se nachází v samotném centru Luhačovic a nabízejí lázeňské procedury a služby na vysoké úrovni. Jak už od nás znáte, tak ubytování mimo centrum bývá zpravidla levnější..

Hotel v Luhačovicích. Foto: putovanisvetem.cz

Luhačovice jsou rovněž proslulé svou kulturní a společenskou ačkností. Každoročně se zde konají různé festivaly a akce jako například festival dětských souborů, festival cimbálové muziky, festival pohádkových postaviček, nebo oblíbený tradiční jarmark.

Pokud máte rádi sport, pak v Luhačovicích určitě nebudete zklamaní. K dispozici je zde řada sportovních zařízení, jako například tenisové kurty, které se nachází u samotné lázeňské kolonády, golfové hřiště, bowlingové dráhy a nebo koupaliště. Kromě toho jsou zde i nádherné cyklostezky a turistické trasy, které vedou přes úchvatnou krajinu a kolem zajímavých historických památek.

Pro milovníky dobrého jídla a pití je v Luhačovicích rovněž mnoho možností. Kromě tradičních lázeňských restaurací, které nabízejí zdravou a dietní stravu a lázeňské oplatky, zde najdete i kavárny, bary, hospody a vinárny.

Luhačovice jsou rovněž významným kulturním a historickým centrem. Mezi nejvýznamnější památky patří například barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple sv. Antonína Paduánského, nebo zámek Zlín-Luhačovice. Kromě toho je zde i řada dalších historických budov, jako například Kolonáda, Zámecký park, nebo přehrada. Ze zmíněných památek je zřejmě nejoblíbenější kolonáda.

Kolonáda je dlouhá ulice ve které se nachází mnoho obchodů, služeb včetně památek a lázeňských pramenů jako je známá Vincetka. Luhačovice jsou klidné město a výlet je vhodný i s dětmi. Z kolonády lze dojít, až na přehradu kolem které je cyklostezka a dá se zde zapůjčit kolo nebo koloběžky.

Cesta na kolonáda Foto: Putovanisvetem.cz

Pokud máte zájem o návštěvu Luhačovic, neváhejte a vydejte se sem. Toto lázeňské město nabízí mnoho krásných zážitků a relaxace, které si můžete užít během vaší dovolené.

Doufáme, že vás náš článek inspiroval a že se brzy vydáte na cestu do Luhačovic. Nezapomeňte si užít krásy tohoto lázeňského města a odpočinout si od každodenního shonu.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *