Cestuj s námi a objevuj nová místa každý den

Naschmarkt – jedinečná vídeňská tržnice plná chutí a vůní

Pokud se chystáte do Vídně, pak byste neměli vynechat návštěvu tradičního vídeňského trhu Naschmarkt. Tento trh se nachází v 6. vídeňském okrese a je největším trhem ve Vídni. Je to nejenom skvělé místo pro nakupování, ale také pro objevování nových chutí a kulinářských zážitků.

Historie

Historie trhu sahá až do 16. století, kdy byl založen. Původně se zde prodávaly hlavně potraviny, jako například maso, ryby, ovoce a zelenina. Dnes je trh mnohem pestřejší a můžete zde najít také oblečení, šperky, kosmetiku a další zboží.

Jednou z největších předností Naschmarktu jsou jeho různorodé stánky s potravinami. Zde najdete tradiční vídeňské pokrmy, jako například Schnitzel (smažený řízek), Kaiserschmarrn (tzv. trhanec) a také vídeňskou kávu. Kromě toho můžete ochutnat speciality z celého světa, jako jsou turecké kebaby, řecké olivy nebo italské těstoviny.

O Naschmarktu

Trh má otevřeno od pondělí do soboty a v neděli je zavřený. Doporučujeme přijít brzy ráno, aby bylo možné si prohlédnout všechny stánky a ochutnat co nejvíce specialit. Trh je lemován úzkou uličkou, takže jakmile se sejde více návštěvníků, tak se zde snad ani nepohnete. Pokud se rozhodnete zůstat déle, můžete si sednout na jednu z mnoha kaváren a restaurací, které zde najdete. Tyto restaurace nabízejí skvělé jídlo a pití a jsou ideálním místem pro pozorování lidí a prožití vídeňské atmosféry. Na naše poměry se nám zdáli ceny v Naschmarktu vyšší, takže s nakupováním obezřetně.

Koření, které lze zakoupit na Naschmarktu. Foto: putovanisvetem.cz

Kromě nakupování a ochutnávání jídel můžete také objevit kulturní památky v okolí Naschmarktu. Nachází se zde například palác Palais Schönburg, kde se konají koncerty klasické hudby, nebo Vídeňská státní opera, kde si můžete užít operní představení. My jsme navštívení Naschmarktu naplánovali na Vánoční trhy, které se ve Vídni konají každoročně a ještě jsme stihli navštívit několik památek.

Naschmarkt nabízí skvělou atmosféru, jedinečnou kuchyni a široký výběr produktů. Pokud hledáte místo, kde se můžete setkat s místními obyvateli a poznat jejich zvyky a kulturu, určitě byste měli navštívit tuto slavnou vídeňskou tržnici. Dbejte prosím na obezřetnost a hlídejte si své osobní věci. Přejeme vám, ať si výlet ve Vídni užijete!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Další zajímavé články

Reklama

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *